סיון לביא ז"ל
סיון לביא | צילום:

עשרות שוטרים ומתנדבים ממשיכים גם הלילה (בין שבת לראשון) לחפש אחר סיון לביא בת ה-46, שעזבה את בית משפחתה בגבעתיים ומקום הימצאה לא ידוע. בנה של לביא מת השבוע לאחר שישן בחדר בו אירעה שריפה קודם לכן - והמשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפושים אחריה, וקיים חשש לחייה בעקבות הטרגדיה שחוותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השבוע חוותה משפחת לביא טרגדיה כאשר נקבע מותו של אחד הילדים, בן 12 בלבד, ככל הנראה משאיפת חומרים רעילים - אם כי הנסיבות עדיין נבדקות. אמו של הילד, סיון לביא, שהתה בבית המשפחה - אך היום (שבת) יצאה מבלי לומר מילה או להשאיר פתק. המשטרה הקימה חמ"ל לאיתורה, וכמאה שוטרים ומתנדבים מחפשים אחר לביא בת ה-46.

לביא לא השאירה סימן ולכן מתקיימות סריקות באזורים נרחבים, בהשתתפות שוטרים, מתנדבים וגורמים בעיריית תל אביב. "בנוסף לשוטרים והמתנדבים הרבים,  מפעילה המשטרה אמצעים טכנולוגיים מגוונים כולל מסוק שמסייע בחיפושים", נמסר מהמשטרה. השטח העצום בו מעריכים שעשויה לביא להימצא חולק לשטחי משנה והחיפוש היסודי נמשך גם בחשיכה.

מבצע החיפושים (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים הנרחבים אחר לביא | צילום: דוברות המשטרה

"כולם מקווים שהנעדרת תימצא בריאה ושלמה", סיכמו בחמ"ל המשטרה את הפעולות לאיתורה. מפקד תחנת השכונות,  סנ"צ יוסי פטיתו, אמר כי "היום בשעה 08:20 בבוקר קיבלו דיווח על נעדרת מהאירוע של יום חמישי, המקרה הטרגי המצער של הילד שנפטר".

"עם קבלת הדיווח הוצאנו כוחות גדולים מאוד – משטרה, מתנדבים של הרשות, מתנדבי משטרה ועוברי אורח שהגיעו לסייע", הדגיש פטיתו. "אנחנו הופכים כל רחוב וסמטה וגינה ועושים הכל על מנת לאתר את הנעדרת בריאה ושלמה". המשטרה פונה לעזרת הציבור בחיפושים ומבקשת מכל מי שיש לו מידע כלשהו אודות מקום הימצאה להתקשר לתחנת משטרת שכונות בטלפון 03-6304444 או להתקשר למוקד 100 של המשטרה.

האירוע הטרגי החל ביום רביעי כאשר השולחן בבית של המשפחה נשרף, וצוות של כיבוי אש כיבה את השריפה. ביום חמישי האישה והבן הגיעו לסדר את הבית, הלכו לישון שנת צהריים והילד לא התעורר. הפרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה על ידי הסבתא, שניסה ליצור קשר עם השניים ללא הצלחה, נאלצו לקבוע את מותו של הילד.

אתמול האם מסרה עדות במשטרה, ולא היה שום דבר חריג בעדותה: במשטרה ביקשו מהמשפחה לשמור עליה בתקופה קשה זו, ולביא הלכה לישון אצל אמה בגבעתיים. היום בשבע בבוקר האם הגיעה לחדרה של לביא וראתה שהחדר ריק: לביא לא השאירה מכתב אבל יצאה מהבית.