בובת חייל תלוי, ירושלים (צילום: דוברות המשטרה)
הבובות שנמצאו בפורים | צילום: דוברות המשטרה

ניידת משטרה הוזעקה היום (ראשון) לשכונת מאה שערים בירושלים בעקבות דיווח על חייל לבוש מדים שנכנס לחנות ספרים בשכונה כאשר החלה התגודדות סביבו תוך קריאות גנאי לעברו. שוטרים הגיעו למקום וחילצו את החייל - שעל פי התיעוד, לא נראה במצוקה - והוא הובא לתחנת לב הבירה ללא פגע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעת החילוץ צעקו תושבים במקום לעבר החייל "בוגד" ו-"גוי", וכן צעקו לעבר אחת השוטרות שהגיעה למקום "שיקסע". בעת שנכנסה לניידת אף הושלך לעבר השוטרת חפץ, ככל הנראה מגבעת של אחד מהמוחים. טרם דווח על עצורים במקרה.

סגן שר הביטחון אלי בן דהן (הבית היהודי) אמר בתגובה לסרטון: "אם לא נתעשת במהרה עלול להתרחש אסון. אני קורא לראשי ההנהגה החרדית להבהיר לציבור שפגיעה באדם הוא מעשה של חילול השם ואינו חלק מתורת ישראל. כרב בישראל אני בוש לראות את ההתנהגות הזאת ותמה על שתיקתם הרועמת של ראשי הציבור החרדי". בן דהן הוסיף: "על משטרת ישראל לתפוס את המתפרעים והפוגעים בחיילים כדי להפסיק לחלוטין תופעה זו של פגיעה בחיילי צה"ל".

בחודש שעבר התגלו בירושלים בובות בדמות חיילים בעיר, כשעל אחת מהן נכתב "חרד"ק החוצה". כוחות משטרה שהגיעו למקום הסירו את הבובה ופתחו בחקירת המקרה. שתי בובות נוספות בדמות חיילים נתלו על גגות בניינים באזור כיכר השבת, והוסרו על ידי כוח משטרה בסיוע כבאות והצלה.

במהלך הסרת הבובות באזור כיכר השבת החלה התקהלות והתגודדות חרדים, וחלקם ניסו לשבש את פעולת הסרת הבובות. המשטרה עדכנה כי שני חשודים עוכבו והובאו לחקירה בתחנת לב הבירה. הבובה שנתלתה ברחוב יחזקאל הועברה לבדיקת המעבדות לזיהוי פלילי במשטרה. במקביל, פעלה המשטרה מול פרקליטות המדינה כדי לפתוח בחקירה בגין הסתה.