בדיקה: האם נעלמו הפקקים מכביש 1? (צילום: חדשות 2)
כביש 1 החדש | צילום: חדשות 2

בשורה לירושלמים: משרד התחבורה הודיע היום (שני) כי ביום ראשון הקרוב ייפתחו שלושת נתיבי הנסיעה בכביש 1 החדש למערב, ממוצא לשער הגיא. 4 ימים לאחר מכן, ביום חמישי, ייפתחו שלושת נתיבי הנסיעה גם בכיוון השני, משער הגיא למוצא. בעקבות עבודות השדרוג, המאפשרות תנועה מהירה יותר של מכוניות, תעלה במקביל מהירות הנסיעה בכביש 1.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחרונה השלימה חברת נתיבי ישראל את סלילת הנתיב השלישי בשני קטעים מרכזיים של הכביש החדש, מנהרות הראל וגשר מוצא. פתיחת הנתיב השלישי בשני קטעים אלה, צפויה לאפשר זרימה מהירה יותר של התנועה.

בשל כך סיכם שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ והמפקח על התעבורה במשרדו, מאיר חן על העלאת מהירות הנסיעה בקטעי הכביש החדשים ל-100 ו-110 קמ"ש, למעט מנהרות הראל, בהתאם לתנאי הדרך.

במסגרת שדרוג כביש מספר 1, נסלל כביש חדש בטוח בעל שלושה נתיבים, לכל כיוון, תוך ביטול סיבובים חדים, עליות תלולות והוספת שוליים רחבים בצדי הדרך. הפרויקט כלל, הקמת מערכת מסועפת של גשרים ומנהרות וכן שלושה מחלפים חדשים, בנווה אילן, חמד והראל.

הסוף לפקקים בכביש 1? (צילום: לירן סימון, חדשות 2)
הסוף לפקקים בדרך לירושלים? | צילום: לירן סימון, חדשות 2

"כביש ירושלים תל אביב המשודרג הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית, שנועד לחזק את הבירה ולשרת את כל תושבי המדינה ואת עשרות אלפי הנהגים הנוסעים מידי יום לירושלים וממנה", אמר השר כץ. "הפרויקט כלל הוספת נתיב שלישי לכל אורך הכביש, שיפור עקומות וביטול סיבובים חדים ועליות תלולות, המשדרגים באופן דרמטי את בטיחות הכביש".

חברת מוריה תפרסם בקרוב מכרז להקמת הפרדה מפלסית בגינות סחרוב, הכולל מחלף שיבטל את הרמזורים עד הכניסה לירושלים. עלות הפרויקט נאמדת בכ-330 מיליון שקלים. במסגרת העבודות יוקם נתיב שלישי, בין מוצא לכניסה לירושלים, שישמש נתיב לתחבורה ציבורית (נת"צ). בכך תתאפשר נסיעה ישירה של התחבורה הציבורית ממוצא ועד לתחנה המרכזית בירושלים.