יממה לאחר שנכנסו לשחייה בכינרת רק כדי ליהנות בחופשת הפסח ונסחפו, בני משפחותיהם של 3 הצעירים הנעדרים מאבדים תקווה. דודו של לירון קראדי (17) שטבע במי האגם לאחר שנסחף על מזרן ים אומר היום כי החגיגות רוויות האלכוהול על החוף הן בין היתר הסיבה לאסון שפקד את המשפחות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני לא חושב שהילדים הגזימו כי הם ילדים", אמר לחדשות 2 הדוד, אהרון קראדי. "נתנו להם את החופש לעשות את מה שהם רוצים. ברגע שהמשטרה לא אוכפת את כל נושא האלכוהול אתה נותן להם רישיון להיכנס שתויים למים".

"צריך לעבור חוק שימנע מהילדים האלה לשתות", הוסיף קראדי. "כל מי שישתה אלכוהול - פשוט לסלק אותו מהחוף ולגמור את הסיפור הזה. לא יכול להיות שנאבד שלושה ילדים כאלה בגלל מקרים שיכולנו למנוע אותם".

איתמר אוחנה, לירון כראדי ונחמן איטח ז"ל
נעדרים בכינרת: אוחנה, קראדי ואיטח | צילום:

הדוד מתח ביקורת על שירותי ההצלה בכינרת, שלדבריו אינם מספקים לעומת הסכנות הטמונות באגם. "יש פה רק מציל אחד בבוטקה אחד שלא יכול לתת מענה לשום אסון שיקרה פה", הוא אומר. "אני פונה לכל הגורמים הבכירים בממשלה ובמשטרה - הגיע הזמן שתעשו סדר. לא יכול להיות שחוף כזה גדול, עם כל כך הרבה הכנסות, יהיה כה מרושל במערכת ההצלה שלו".

שמעון אוחנה, אביו של איתמר (21) שנעדר בכינרת קורא להורים לשמור יותר טוב על ילדיהם שיוצאים לבלות ולשתות בחופים. "ההורים שנמצאים בבית שיבקשו מהילדים שלהם לא להיכנס למים, שיבקשו מהם שיחזרו הביתה בשלום", אומר האב.

מאמצי החיפוש אחר הנעדרים בכנרת (צילום: דוברות המשטרה)
הסריקות בכינרת, היום | צילום: דוברות המשטרה

סירות, צוללנים ומסוקים משתתפים בחיפושים

"מספיק שלושה ולא יותר", הוסיף אוחנה, שסיפר כי בנו הגיע לחוף על מנת לחגוג יום הולדת עם החברים. "איתמר בא לבלות את יום ההולדת שלו עם החברים ולא חזר. אם לא היה לו יום הולדת לא הייתי נותן לו לבוא. הוא היה איתי. הוא יצא למסע שלא חזר ממנו. הילדים מפספסים את הרעיון של חופשת פסח עם המסיבות והאלכוהול כשהם נכנסים ככה למים. הם מפספסים בגדול - זה לא חופש".

הבוקר התרחבו החיפושים אחר שלושת הצעירים, איתמר אוחנה בן 21 מקריית שמונה, נחמן איטח בן 17 מביתר עילית ולירון קראדי בן 17 מנתניה. מאז נסחפו על מזרני ים ברוחות העזות, הסיכויים למצוא את השלושה בחיים הולכים וקטנים.

חמ"ל המשטרה בפעולה (צילום: דוברות המשטרה)
חמ"ל המשטרה בפעולה | צילום: דוברות המשטרה

הסריקות התחדשו עם אור ראשון לאחר שהחיפושים באגם נמשכו כל הלילה בצורה מצומצמת באמצעות סירות שיטור ימי. צוללנים ומסוקים הצטרפו הבוקר למבצע החיפושים אחרי שפעילותם הופסקה בשל החושך.

כלי טיס שיסרקו מהאוויר מסייעים בחיפושים היום בהם ישתתפו שוטרי שיטור ימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, מסוק משטרה, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללנים, צוללנים של זק"א וסירות אזרחיות.