הפגנות החרדים מתחדשות: כביש 4 נחסם לתנועה באזור כלא הדרים בשני הכיוונים עקב הפגנת חרדים. מהמשטרה נמסר כי "ניידות נמצאות במקום ומטפלות בהזרמת התנועה והכוונת הנהגים". עוד נמסר כי "ציבור הנהגים מתבקש לבחור בדרכים חלופיות". זמן קצר לאחר מכן הכביש נפתח לתנועה, ו-13 מפגינים נעצרו. ברחבי הארץ טיילו היום כ-130 אלף בני אדם, וההפגנה נערכה בשעות בהן תנועת כלי הרכב נמצאת בשיאה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבועות האחרונים הפגינו חרדים מהפלג הליטאי-ירושלמי בהנהגת הרב אוירבך נגד מעצרם של תלמידי ישיבה שלא התייצבו בלשכת הגיוס. המפגינים חסמו כבישים באזור שכונת מאה שערים, אך בעיקר שיבשו את התנועה בצירי הכניסה והיציאה מהעיר, ועוררו זעם רב בקרב ציבור הנהגים. יותר מ-20 מפגינים חרדים נעצרו עד כה בהפגנות השונות בגין הפרת הסדר הציבורי.

מפגינים נגד גיוס בני ישיבות (צילום: דוברות המשטרה)
מפגינים נגד גיוס בני ישיבות | צילום: דוברות המשטרה

לפני כשבועיים פורסם כי הפלג הירושלמי מאיים להחריף את המאבק - ולקיים הפגנות באזור נתב"ג. במודעה שפורסמה בעיתון "הפלס" מטעם הוועדה להצלת עולם התורה נכתב כי "לנוכח ההסלמה בהתנכלות של השלטון לאסירי עולם התורה, הוחלט להרחיב בימים אלה את המחאה על מנת שתגיע לאוזני העולם כולו".

ביום שישי האחרון התייצבו עשרות מפגינים חילונים בכניסה לעיר החרדית מודיעין עילית - במחאת תגובה להפגנות החרדים בשבועות האחרונים. המפגינים שיבשו את תנועת הרכבים שביקשו להיכנס לעיר לקראת כניסת השבת, במחאה על כך שהחרדים המוחים על מעצר בני הישיבות העריקים עושים זאת תוך חסימת צירי התנועה בירושלים וסביבתה. שלושה תושבי מודיעין עילית נעצרו על ידי המשטרה בגין הפרות סדר.

ההפגנה בכביש 4, הערב (צילום: נתיבי ישראל)
ההפגנה בכביש 4, הערב | צילום: נתיבי ישראל

"צבא חוסמי הכבישים אינו צבא חוקי", קראו המפגינים, תושבי מודיעין, לפיד, נילי וגבעת אורנים, שמחו על הפקקים הארוכים שנוצרים בצומת שילת כתוצאה מהפגנות החרדים. "תנו לנו לאזרחים לנצח, סוף סוף אנחנו אומרים את שלנו. יום שישי הוא יום טוב להפגין. בשני הצדדים של השער לא עובדים - בצד אחד באופן קבוע ובצד שלנו רק ביום שישי".