מאות בני אדם משתתפים היום (חמישי) בהפגנת הנכים בצומת עזריאלי בתל אביב: בעקבות ההפגנה נחסם צומת עזריאלי סמוך לשעה 17:00 ולאחר מכן נחסמו גם נתיבי איילון לכיוון דרום. כעבור מספר דקות הכביש נפתח מחדש לתנועה לאחר ששוטרים פינו את המפגינים מהציר. אחד המפגינים נעצר ונלקח לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המפגינים מוחים על כוונת משרד האוצר להגדיל את קצבאות הנכים ב-50% בתוך 5 שנים: הם דורשים כי הקצבה תושווה לשכר המינימום.

שר האוצר הורה לאחרונה על הקמת ועדה בראשות החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר, פרופ' ירון זליכה, שהחליטה על העלאה הדרגתית לכ-4,000 שקלים, אך מטה המאבק אינו מסתפק בכך. כשהמתווה הוצג לראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא החליט להקים ועדה חדשה בראשות אבי שמחון - ראש המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר - שיבחן את העניין מחדש.

שר האוצר כחלון הודיע בשבוע שעבר כי קצבאות הנכות יוגדלו בכ-4 מיליארד שקלים - סכום שייפרש על פני 4-5 שנים. המשמעות היא שקצבת הנכות שעומדת היום על 2,342 שקלים תגדל בכ-50%, אך הקצבה לא תושווה לשכר המינימום.

החסימה באיילון (צילום: חדשות 2)
החסימה באיילון | צילום: חדשות 2

שר העבודה והרווחה חיים כץ כי "יש להשוות את קצבת הנכים לשכר המינימום". כץ הציע להשוות את קצבת הנכים לשכר המינימום בארבע פעימות החל משנת 2018.

הפגנת הנכים בת"א, היום (צילום: חדשות 2)
הפגנת הנכים בת"א, היום | צילום: חדשות 2

"צריך להביא פתרון ממשי למצוקה הכלכלית של הנכים. מדובר באוכלוסיה שבויה שברובה אינה מסוגלת לעבוד ולהתקיים בכבוד ואנו מחוייבים ליצור רפורמה כוללת שתשדרג את איכות חייהם", הסביר