נחקרים במקביל (צילום: Yossi Zeliger/FLASH90, Ohad Zwigenberg/POOL)
יפה דרעי ובעלה השר אריה | צילום: Yossi Zeliger/FLASH90, Ohad Zwigenberg/POOL

עמותת "מפעלות שמחה" בראשות יפה דרעי, רעייתו של השר לפיתוח הנגב והגליל אריה דרעי, הגישה בחודש דצמבר בקשה לסיוע בגובה של כ-570 אלף שקלים מהמשרד שבראשו עומד בעלה. העמותה הגישה למעשה בקשה למתן כספי תמיכות במסגרת "קול קורא" לעמותות שמספקות שירותים בתחום המחשוב, ועל הבקשה חתומה דרעי עצמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילה, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אישר את העברת הכספים. בהקשר זה יש לציין כי לקריאת המשרד ניגשו למעשה עשרות עמותות, אך רק 14 מתוכן ובהן עמותת "מפעלות שמחה" זכו בתמיכה.

אולם בעקבות התערבות של גורמי מקצוע במשרד לפיתוח הנגב והגליל בהם החשב הכללי של המשרד, נמנעה העברת הכספים. הם התריעו בפני מנכ"ל המשרד כי מדובר בניגוד עניינים חמור שאינו מאפשר את מתן התמיכה. רק לאחר הבהרתם, העמותה בראשות דרעי משכה את הבקשה, והכסף בסופו של דבר לא הועבר.

מהמשרד לפיתוח הנגב הנגב והגליל נמסר בתגובה: "העמותה הגישה בקשת תמיכה להכשרות מקצועיות על פי חוק למשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. למרות שהעמותה עמדה בכל התנאים לקבלת המענק החליט מנכ"ל המשרד לבטל את התמיכה בשל מראית עין ואף קיבל לכך את תמיכת השר דרעי. יצוין כי מדובר בעמותה שפועלת שנים רבות וקיבלה במשך שנים כדין תמיכות ממשרדי ממשלה שונים".