רחבעם (גנדי) זאבי נרצח על ידי מחבלים בירושלים לפני 15 שנים בהיותו שר ומאז מדינת ישראל משקיעה עשרות מיליונים בהנצחתו. כעת מתברר שישנם צדדים נוספים ל"מורשת גנדי" - הן בנוגע לקשריו עם העולם התחתון והן במה שנוגע לתקיפות מיניות קשות. התחקיר המלא ישודר מחר (חמישי) ב-21:00 בתכנית "עובדה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

תחקיר של כתב "עובדה" עמרי אסנהיים חושף עדויות חדשות על מעלליו של האלוף זאבי. אחת העדויות היותר קשות היא של ד', אישה שמספרת שגנדי אנס אותה כשהייתה חיילת בת 18 וחצי ושירתה תחת פיקודו בפיקוד המרכז. היא הסכימה לספר בקולה על מה שקרה שם.

"יום אחד אבא שלי מקבל טלפון שרוצה לדבר איתי צבי. אני ניגשת לטלפון והצבי הזה היה אדון זאבי, האלוף גנדי", היא מספרת. "'תראי, יש לך פגישה דחופה, יבואו לקחת אותך'. אנחנו מגיעים לקריה ועוד לפני שאני דופקת בדלת, הדלת נפתחת".

רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל (צילום: פלאש 90, חדשות)
"מרגע שסגר את הדלת השתנו חיי" | צילום: פלאש 90, חדשות

"מרגע שסגר את הדלת השתנו חיי"

"האלוף רחבעם זאבי גנדי אומר 'בואי, בואי מיידלע, תיכנסי, יש המון עבודה. תיכנסי, תיכנסי', וסוגר את הדלת. מאותו רגע שהוא סגר את הדלת, הייתי אומרת השתנו חיי. הבן אדם תוך רגע התפשט, עירום כביום היוולדו. התחיל לרוץ אחריי, ואני רצה ואומרת לו 'מה אתה עושה? מה אתה עושה?'.

"הוא אומר 'בואי נשתעשע קצת, תעזבי כבר עם הזה, בחייך, מה קרה לך? חולה עלייך, אוהב אותך, רוצה אותך', ואני כמובן לא מתפשטת, ממשיכה לרוץ כמו ילדה קטנה, בסיבובים מול השולחן, והוא אחריי, עד שהוא תופס אותי, מחזיק אותי, ביד אחת עושה ככה עם היד, טאק מהקיר נפתחת מיטה.

"הוא משכיב אותי, מפשיט אותי, ואני צורחת ואני אומרת לו 'די, מה אתה עושה, לא!' ובאותם רגעים אני הרגשתי בושה, במקום בשבילי - בשבילו, התביישתי בשבילו. אמרתי לו 'די גנדי די, די, די!'".

במסגרת התחקיר ישודרו גם עדויות נוספות על תקיפות נוספות של רחבעם זאבי, כולל זאת של רבקה מיכאלי, שמספרת איך גנדי תקף אותה מינית במהלך מסיבת הבר מצווה של בנו.

ממשפחתו של רחבעם זאבי נמסר בתגובה: "אין שום לגיטימיות עיתונאית בפרסום טענות על הטרדות כביכול מלפני כ- 50 שנה, כאשר גנדי אינו יכול להתגונן כי הוא נרצח בידי מחבלים כבר לפני כ- 15 שנה. זוהי התעללות בגווייה שאין לה כמובן שום יכולת להפריך את הדברים המרושעים".