מאז זכייתה ההיסטורית של יעל ארד, אף ג'ודאית ישראלית לא הצליחה לשחזר את ההישג ולזכות במדליה אולימפית. אלא שהשנה, במסגרת המשחקים האולימפיים שיתקיימו בריו דה ז'נרו, צפויות ארבע ג'ודאיות להתמודד על התואר הנכסף.

בשלב זה ההכנות לתחרויות נמצאות בעיצומן, ואחד האימונים שהתקיים באולם הג'ודו במכון וינגייט תועד בתלת מימד במצלמת 360 מעלות.

לגולשים דרך אנדרואיד או דרך המחשב - לצפייה בכתבה המלאה ב-360 מעלות - לחצו כאן!

לגולשים באייפון ובאנדרואיד - אם מותקנת לכם אפליקציית YouTube במכשיר - לחצו כאן לצפייה!

יש לכם משקפי מציאות מדומה? צפו באימון בתלת מימד בעמוד ה YouTube שלנו

הג'ודאית ירדן ג'רבי, בעבר אלופת העולם וסגנית אלופת העולם, היא הספורטאית הבכירה במשלחת הישראלית כולה. ההולנדית לינדה בולדר, מקום 9 בדירוג האולימפי, קיבלה את תעודת הזהות הישראלית בזכות נישואיה לבן זוגה, וגם היא מסוגלת להביא מדליה ביום נתון.

גם הג'ודאית גילי כהן תצא השנה למשחקים. מדובר בפייטרית אמיתית שזכתה באחרונה במדליית זהב בבאקו שבאזרבייג'ן. שירה ראשוני, הג'ודאית הישראלית האחרונה שהשיגה את הכרטיס, תתמודד בפעם הראשונה על המזרן האולימפי.

"מדובר בהישג אדיר לנבחרת הנשים", אמר מאמן הנבחרת שני הרשקו. "זה הישג בקנה מידה עולמי. רק עשר מדינות הצליחו לעמוד בקריטריון למשחקים עם ארבע ספורטאיות ויותר. הנבחרת הביסה מעצמות ג'ודו רבות בעלות אמצעים כספיים, מסורת וכמות ספורטאיות גדולות משמעותית ממנה".

"אני רוצה להודות ליו"ר איגוד הג׳ודו משה פונטי, לוועד האולימפי, למנהל הספורט, ליחידה לספורט הישגי, לפרויקט 'אתנה' ולכל הצוות המקצועי שמחויב למשימה הלאומית יחד איתי ועם הספורטאיות", חתם הרשקו.

לבעלי מכשיר אייפון - לצפייה באימון הג'ודו ב-360 מעלות: היכנסו לדף הפייסבוק של חדשות 2 באפליקציית פייסבוק כדי ליהנות מהחוויה.

הכתבה צולמה בטכנולוגיית VR ב-360 מעלות ובתלת מימד באמצעות מצלמת Vuze Camera של חברת Humaneyes.