"הם לא נראו לחוצים בכלל, צחקו וחייכו. שתי דקות אחרי שדיברתי איתם, התחילו היריות": שבוע לאחר הפיגוע הקטלני במתחם שרונה בתל אביב בו נרצחו 4 בני אדם בבר השוקולד, משחזרת המלצרית ששירתה את המחבלים דקות לפני שקמו מהשולחן והחלו לירות לכל עבר, את השיחה שניהלה עמם ואת הרגעים בהם שמעה את היריות - ונמלטה במהרה מהמקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"עבדתי במסעדה בפנים, אחת המלצריות יצאה להפסקה והחלפתי אותה באזור שלה שהיה בחוץ", מספרת חנין חוסיין, שמתקשה עדיין להתאושש מהטראומה שחוותה. "ראיתי שיש שולחן עם אנשים חדשים והלכתי לקחת הזמנה מהם".

חוסיין הבחינה שהשניים, שכזכור היו לבושים בחליפות ונראו כמו אנשי עסקים, מעיינים בתפריטים באנגלית - והתחילה לדבר איתם באנגלית: "הבנתי שהם לא מבינים מה אני אומרת ושאלתי באיזה שפה לדבר איתם, הם אמרו שהם מבינים ערבית. אמרתי להם שגם אני יודעת ערבית ושהם יכולים לדבר איתי, אז הם סימנו לי בתפריט מה הם רוצים".

"לא היו לחוצים וצחקו". שני המחבלים
"לא היו לחוצים וצחקו". שני המחבלים | צילום:

"הם שאלו אותי מאיפה אני, אז אמרתי שאני מהצפון", היא מוסיפה ומספרת פרטים על השיחה עם שני הלקוחות, שבהמשך התבררו כשני המחבלים שירצחו 4 בני אדם. "הם אמרו שהם מחברון, אמרתי להם ברוך הבא. היה להם מראה של אנשי עסקים, הם לא היו לחוצים או מתוחים, צחקו וחייכו".

"דקה או שתיים אחרי שדיברתי איתם, התחילו היריות"

בשלב זה, שבה חוסיין לאזור הפנימי של המסעדה על מנת להביא לשניים את ההזמנה - ואז חזרה לשולחן והביאה להם את מה שביקשו. "חזרתי שוב פנימה, לא הספקתי אפילו לצאת אליהם כדי לשאול אם המנה טעימה להם והכל בסדר, ואז שמעתי יריות. עברו ממש דקה או שתיים מאז שדיברתי איתם וזה התחיל".

"הסתכלתי על מנהל המשמרת שלי וראיתי אותו במצב לא נורמלי, הוא ואני לא הבנו מה קורה. זמן קצר אחרי כבר הבנתי שיש פיגוע במסעדה - והתחלתי לברוח לתוך המרקט", היא משחזרת. "צרחתי שיש פיגוע, התחלתי לצעוק לאנשים שיקומו ושיברחו, אנשים לא הבינו מה קורה".

"רצתי והגעתי לכביש", היא מספרת, "אני והמארחת של המסעדה שברחה אף היא מצאנו אחת את השנייה שם, עצרנו כל מי שהיה בכביש, מישהי מצאה אותנו ולקחה אותנו לבית שלה כדי להרגיע אותנו. הלכתי לאיכילוב וההורים שלי באו מהצפון לקחת אותי".

"אולי הייתי יכולה לשנות משהו, הרסו לי ולחבריי את החיים"

שבוע אחרי, חוסיין לא מצליחה להירגע ממה שעבר עליה: "מה שעובר לי בראש הוא איך הם הרסו את החיים שלנו שאנחנו לא מצליחים לחזור לשגרה. אני וחבריי במסעדה לא מרגישים טוב בכלל, כל מי שהיה איתי במשמרת אז לא מרגיש טוב".

חוסיין מספרת שהיא חשה רגשות אשמה על כך שלא חשדה בשניים כששוחחה איתם, למרות שנראו לה אנשים נורמטיביים לחלוטין: "אני מאשימה את עצמי איך לא חשבתי שיש משהו לא בסדר. אולי הייתי יכולה לשנות משהו, הרגשתי שהייתי צריכה לחשוב שיש משהו לא בסדר".

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע, בשבוע שעבר | צילום: רויטרס

לדבריה, מאז הפיגוע מלא אנשים יודעים שנתקלים בה, יודעים שהיא המלצרית שלקחה הזמנה מהמחבלים: "אני לא יודעת איך הם יודעים, אבל יש אנשים מאוד נחמדים שעוצרים ומחבקים אותי למרות שאני לא מכירה אותם".