המאבק של הדיירים במגדלי שרונה של "גינדי החזקות" עולה מדרגה: הדיירים מצויים כבר חודשים ארוכים בסכסוך עם חברת הנדל"ן בעקבות טענותיהם על ליקויי בנייה ובטיחות רבים בפרויקט - אלא שבעת האחרונה הבחינו בזינוק בחשבונות החשמל שלהם וכעת הם טוענים - משהו גונב להם חשמל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיירים טוענים כי במתחם שרונה מרקט - השוק ומתחם המשרדים WeWork - משתמשים בחשמל שלהם על חשבונם. בשיתוף צוות של חדשות 2 ערכו הדיירים ניסוי מצולם כדי לקבוע מי גונב את החשמל.

זינוק בחשבונות החשמל
זינוק בחשבונות החשמל | צילום: ללא

הניסוי העלה לדבריהם כי החשמל שעליו משלמים הדיירים משמש את משרדי WeWork בשרונה מרקט. בעקבות הגילוי החליטו הדיירים להגיש תלונה למפלג ההונאה של משטרת תל אביב. על פי חשבונות החשמל שהגיעו לדיירים - בחודשים האחרונים בלבד נעשה שימוש בחשמל בשווי כ-200 אלף שקלים - והכל על חשבונם של הדיירים. הכתבה המלאה תשודר מחר (שני) בתכנית חיסכון.

מ-WeWork נמסר בתגובה: "WeWork גאה בהיותה חברה המסייעת לעסקים מקומיים לצמוח בעידן גלובלי. עקרון זה תקף לא רק לחברי הקהילה של WeWork אלא גם לתושבים ולעסקים בסביבה שבה החברה פועלת. כאשר WeWork שרונה נפתח בסוף השנה שעברה, חובר חלל העבודה למקור החשמל כפי שחברת הניהול גינדי הורתה.

"ביקשנו מספר פעמים מחברת גינדי, אשר לה אנו אמורים לשלם את חשבון החשמל באופן ישיר, את החשבונית לתשלום, ולא זכינו למענה עד לרגע זה. אנו מתייחסים לנושא זה בכובד ראש ושוקדים על פתרונות חלופיים להשגת התשלום לדיירים בהקדם האפשרי וללא דיחוי, ואנו מאמינים כי נושא זה ייפתר במהירות בקרוב מאד".

מחברת "גינדי החזקות" נמסר בתגובה: "התלונה במשטרה הינה גימיק תקשורתי מצד נציגות הדיירים ואנו מצרים על כך שנציגות הדיירים עושה כל שביכולתה לפגוע בערך הפרויקט וברכושם הפרטי. הנכס המדובר אינו בבעלות שרונה מרקט אלא נמכר בשלמותו לחברת אמפא המשכירה אותה ל-we work.

"החיבור הפיראטי נוצר בין הנכס לבין הדיירים בתיווך של חברת הניהול של הדיירים עצמם. הסיבות לאי תשלום מצד we work לדיירים אינן נוגעות לנו. כאשר הנושא התברר לחברת הניהול של שרונה מרקט הנושא טופל באופן מקצועי ולרצון כל הצדדים. חברת גינדי תגיש תביעת דיבה כנגד נציגות הדיירים בגין האשמות שווא ופגיעה בשם הטוב".