יום העצמאות שחל לפני 4 שנים היה אמור להיות משמח במיוחד עבור משפחת בצלאלי. הילה בת ה-20, אז קצינה בצה"ל, נבחרה להשתתף בטקס הדלקת המשואות בערב החג. אלא שבחזרה הגנרלית לטקס התרחש אסון והילה נהרגה בקריסת גשר תאורה - לעיני אמה סיגלית. קרוב לשנתיים אחר כך, אימצה המשפחה ילדה לאמנה, וכעת סיגלית מדברת על כך לראשונה. הריאיון המלא ישודר היום (ראשון) בתכנית "הערב" בערוץ 2 רשת בשעה 18:50.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"עם כל הכבוד, להנציח זה אומר עוד אבן, עוד מקום יזכור, אבל לא הרגשנו שאנחנו באמת חיים את הילה שלנו", מספרת סיגלית על התקופה שקדמה להחלטת האימוץ. "ואז בעלי הפציץ ברעיון: לקחת ילדה לאומנה. ובאמת, לפני 10 חודשים קיבלנו ילדה מדהימה בת 6. אנחנו נותנים לה חיים, היא מחזירה לנו אהבה".

אך גם לאחר האימוץ, השכול נותר חלק מחיי המשפחה. "השמחה היא לא חלק טריוויאלי בחיים שלי היום. אז הילדה שלי רואה אותי בוכה והיא ניגשת אלי: 'אימוש, למה את בוכה? נכון שזה בגלל הילה, בגלל שהיא מתה?'", מתארת סיגלית חלק מהדינמיקה המשפחתית החדשה והמורכבת.

הילה בצלאלי
סגן הילה בצלאלי ז"ל | צילום: חדשות 2

"דברים כאלה הם גם חלק מזה שלקחתי אומנה. היא תדע את זה, וזה ילווה אותנו. הילה היא חלק מאיתנו והיא לעולם הבת שלי", מדגישה סיגלית. היא מתארת בהתרגשות כיצד לעתים בתה המאומצת בת ה-6 מזכירה לה את הילה: "זה יותר מצמרר שהיא קוראת לי לרוב 'אימוש'. ככה הילה הייתה קוראת לי לרוב. זה משהו שממלא את הלב".