הרב לבנון: "הייתי עושה חייץ" (צילום: חדשות 2)
הרב לבנון: "הייתי עושה חייץ" | צילום: חדשות 2

רב המועצה האזורית שומרון ואחד הרבנים הבולטים בציונות הדתית אליקים לבנון התייחס לסערה בעקבות דבריו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנוגע להפרדה בבתי החולים ואמר: "הוא מבטא את האמת - הייתי עושה חייץ בין אלה לאלה". בראיון שהעניק היום (רביעי) לתוכניתו של קלמן ליבסקינד בתחנת הרדיו "גלי ישראל" הוסיף הרב לבנון כי סמוטריץ' מבטא את דעת הרוב בציבור.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא מדובר סתם בשנאה תהומית, שנאת גויים, שנאת זרים וגם לא שנאת ערבים, לא מדובר בשנאה", אמר הרב לבנון בריאיון. "מדובר במנטליות שונה של עם אחר. העם הזה גדל במנטליות של אלימות. אי אפשר להתעלם מכך".

"מה קרה למדינה יהודית ודמוקרטית?!" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
"אשתי לא רוצה חפלות בחדר" | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

הרב לבנון טען שהאלימות ברחוב הערבי באחוזים היא הרבה יותר גבוהה מאשר במקומות אחרים ומי שמתעלם מכך נוהג כיען הטומנת ראשה בחול. "גם אני נמצא בבתי החולים וגם אני מבקר וסועד חולים וכשבאה חמולה שלמה ועושה רעש ומדברת הטלפון זה מפריע", אמר.

"זכותם וכבודם להביא עשרות אנשים. עשרות אנשים גורמים לרעש זו האמת ולכן אמרתי שבצלאל סמוטריץ מבטא את האמת, והאמת לפעמים נשמעת רעה", הסביר הרב. "הייתי עושה חייץ בין האלה לאלה כדי שמי שלא רוצה, מי שהמנטליות הזו קשה עליו, יוכל להתרפא בבית החולים בנחת ובשקט".