שידור ישיר: צעדת הדגלים השנתית (צילום: רויטרס, חדשות)
צעדה מוקדמת מהרגיל (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

עד השעה 19:00 לא יצעדו יהודים ברובע המוסלמי - כך קבע הבוקר (ראשון) בג"ץ, שקיבל חלקית את עתירת עמותת "עיר עמים", שדרשה למנוע כליל את כניסת משתתפי מצעד הדגלים המסורתי של יום ירושלים לרובע המוסלמי - במטרה למנוע חיכוך עם אלפי המוסלמים שייצאו לתפילות הרמדאן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אף אחד לא רוצה שרגע לפני התפילה, בדיוק בזמן שהצועדים נמצאים מחוץ לעיר העתיקה, הסוחרים ייכנסו לתפילות תחת הצהרות גזעניות של הצועדים כמו 'מוחמד מת' או שירים אחרים", אמר עורך הדין איתי מק, שייצג את עמותת "עיר עמים". לעתירה צורף סרטון בן כדקה וחצי בו נשמעות אמירות מסוג זה ממצעדי עבר, אותו כינה השופט רובינשטיין "אינו נעים לצפייה".

"הקדמת האירוע אין ספק שתוריד את כמות המשתתפים, את האווירה - זה 'יהרוג' את האירוע", התריע בועז יעקובי מעמותת "עם כלביא", ממארגני האירוע, בדיון בבג"ץ. "האירוע בנוי על בסיס מסורת רבת שנים, ואנשים מתוכנתים לבוא לפי מסורת הגעה. לקחנו על עצמנו שהמשטרה לא תתעמת עם הצועדים אלא אנחנו, ואם חלילה לא נצליח המשטרה תגבה".

יותר מאלף שוטרים יאבטחו את החגיגות

המצעד ייצא לדרך בשעה 16:00 כשבסביבות השעה 19:30 צפויים אלפי מתפללים מוסלמים לצעוד באזור, שכן הערב הוא ערב כניסת צום הרמדאן. גם חברי וחברות כנסת, ביניהם יו"ר מרצ זהבה גלאון, פנו לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך במטרה להתערב ולשנות את המסלול, מחשש להתלקחות בחסות יום ירושלים.

מעל לאלף שוטרים, גלויים וסמויים, יתפרסו ברחבי העיר בכדי לשמור על הסדר. "המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות פיזית או מילולית, תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד מפרי הסדר ופורעי החוק ותדאג למצות עמם את מלוא חומרת הדין", נמסר מהמשטרה לקראת מצעד הדגלים. 

באזור מרכז העיר צפויים להיחסם לתנועה מספר רחובות בשל מצעד הדגלים:

הרחובות בצלאל ואליעש ייחסמו לתנועה בין השעות 15:00 - 16:00

הרחובות המלך ג'ורג' (מכיכר צרפת ועד שטראוס הקטן), אגרון והרחובות הסמוכים ייחסמו לתנועה בין השעות 17:00 - 19:00