האם בית המשפט ימנע את מעבר המצעד ברובע המוסלמי? אר (צילום: עופר חדד)
האם בית המשפט ימנע את מעבר המצעד ברובע ה | צילום: עופר חדד

אירועי יום ירושלים יעמדו היום (ראשון) בסימן הטקס המרכזי בגבעת התחמושת, אך עוד קודם לכן עיקר תשומת הלב מופנית לעבר מצעד הדגלים המסורתי, שייערך אחר הצהריים, ערב כניסת צום הרמדאן, אז אלפי מתפללים מוסלמים צפויים גם הם לצעוד באזור. בעקבות החשש מחיכוכים, החליטה משטרת מחוז ירושלים להקדים בשעה את המצעד. עם זאת, המסלול הרגיל של המצעד לא השתנה והוא יעבור כמתוכנן גם ברובע המוסלמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבועות האחרונים פעלו מספר ארגונים, ביניהם עמותת "עיר עמים", במטרה למנוע את מעבר המצעד ברובע המוסלמי. הבוקר, בית המשפט יכריע בעתירה שהגישה העמותה, בבקשה למנוע את קיום המצעד, אולם על פי כל ההערכות העתירה צפויה להידחות.

אלפי משתתפים צפויים לפקוד את רחובות העיר (צילום: עופר חדד)
אלפי משתתפים צפויים לפקוד את רחובות העיר | צילום: עופר חדד

גם חברי וחברות כנסת, ביניהם יו"ר מרצ זהבה גלאון, פנו לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך במטרה להתערב ולשנות את המסלול, מחשש להתקלחות בחסות יום ירושלים.

מעל לאלף שוטרים, גלויים וסמויים, יתפרסו ברחבי העיר בכדי לשמור על הסדר. "המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות פיזית או מילולית, תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד מפרי הסדר ופורעי החוק ותדאג למצות עמם את מלוא חומרת הדין", נמסר מהמשטרה לקראת מצעד הדגלים. 

באזור מרכז העיר צפויים להיחסם לתנועה מספר רחובות בשל מצעד הדגלים:

הרחובות בצלאל ואליעש ייחסמו לתנועה בין השעות 15:00 - 16:00

הרחובות המלך ג'ורג' (מכיכר צרפת ועד שטראוס הקטן), אגרון והרחובות הסמוכים ייחסמו לתנועה בין השעות 17:00 - 19:00