המוני ישראלים מציינים הערב (שבת) את מוצאי חג הפסח בהסתערות על המאפיות, ובעיקר בחגיגות המימונה בכל רחבי הארץ. לצד הצלחות העתירות במופלטות ובמתוקים נרשם גם מצעד הפוליטיקאים המסורתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית משפחת דהן ביבנה נערכו למימונה גדולה וחגיגית במיוחד. אל מאות האורחים שפוקדים את הבית הצטרף הערב גם אורח הכבוד - ראש הממשלה בנימין נתניהו. "רובנו ניצלנו את ימי החג כדי לטייל בארץ המופלאה שלנו וראינו את הפיתוח, הקדמה והיופי", אמר נתניהו. "עבר עלינו פסח כשר ושמחף ושקט תודות לחיילים ולחיילות שלנו. עכשיו הגיע הזמן ליהנות ממופלאות המופלטה".

בני הזוג נתניהו וגילה גמליאל ביבנה
בני הזוג נתניהו וגילה גמליאל ביבנה | צילום: חדשות

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל הצטרפה אל בני הזוג נתניהו במימונה ביבנה וניצלה את ההזדמנות כדי להביע תקווה שהממשלה תורחב בקרוב. "אני מקווה שברוח החג האפשרות לממשלת אחדות לאומית תחזור להיות רלוונטית וכבר בקרוב הממשלה תורחב".

שרת התרבות והספורט מירי רגב השתתפה במימונה של משפחת סבא באשקלון ביחד עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. "אני שמחה שהעדה המרוקאית הצליחה להפוך את המימונה לחג לאומי, בכך שאנחנו פותחים את ביתנו ודלתנו לכל עם ישראל", אמרה. "השפע והכנסת האורחים בחג מביאים לאחדות ושמחה בעם ישראל". בהמשך הספיקה להגיע לאירוע נוסף בגן יבנה ופצחה בריקוד עם שר הביטחון יעלון.

"טוב שיש לילות כמו המימונה". הרצוג | צילום: אלעד ברמי

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד חגג מימונה במספר אירועים בנתניה, ביחד עם ראשת העיר מרים פיירברג. משם המשיך לשתי חגיגות נוספות בחדרה.

יאיר לפיד ומרים פיירברג
יאיר לפיד ומרים פיירברג | צילום: מתוך הטויטר של יאיר לפיד

"בתקופה בה הגזענות מרימה את ראשה, האצבע קלה על המקלדת ומוצאו של אזרח עדיין משחק תפקיד במדינת ישראל, טוב שיש לילות כמו המימונה", אמר הערב יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. "בעשרות אלפי בתים בישראל פותחים את הבית ואת הלב, בחיוך, חברות ואהבה. מי ייתן שימשיכו לשרור בתוכנו".

"אחדות ושמחה בעם ישראל". רגב | צילום:

גם המאפיות נאלצות להגביר את הקצב ולעבוד מסביב לשעון כדי לספק לחם, פיתות ושאר מאפים לישראלים שרעבים לבצק. "התכוננו מראש, אנחנו עם צוות מתוגבר מאוד ונספק שירות לכל הלקוחות", מבטיח אחמד ממאפיית חובז באבו גוש, שם כבר מרגישים היטב בהתנפלות.