מצעד הגאווה יבוטל?
מצעד הגאווה יבוטל? | צילום: אלירן חייט

נציגי הארגונים הגאים מאיימים לבטל את מצעד הגאווה שאמור להיערך בתל אביב ב-3 ביוני: הארגונים זועמים על התקציב העתיר שניתן לקמפיין התיירות הגאה לקראת המצעד, אל מול התקציב הזעום שניתן לפעילות השוטפת של הקהילה הגאה. אולם בעיריית תל אביב מבטיחים לקיים את המצעד כסדרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שני יושבי הראש של האגודה למען הלהט"ב נפגשו אמש (שבת) עם חברי מועצת העיר תל אביב, יניב ויצמן ואפרת טולקובסקי, על מנת לדון באפשרות של ביטול המצעד החגיגי לטובת הפגנת מחאה גדולה שתיערך במקומו.

"הקהילה הגאה לא חושבת שיש הרבה סיבות לחגיגה השנה", אמר אימרי קלמן, יו"ר שותף באגודה למען הלהט"ב, לחדשות 2 Online. "בניגוד לקהילות גאות ברחבי העולם שהביאו הישגים היסטוריים, הקהילה הגאה בישראל חוותה את אחת השנים הקשות שלה".

"כהוכחה קשה ומעליבה לכך, כתגובה לדרישת הקהילה להגדלת התקציב שנשלחה לפני שלושה שבועות למשרד ראש הממשלה ושר האוצר, קיבלנו בתמורה מטוס צבוע. בשלב זה אנחנו מקיימים התייעצות עם כל הגורמים הרלוונטיים ושוקלים את כל האפשרויות העומדות בפנינו, ביניהן ביטול המצעד".

הארגונים מוחים: אין לנו תקציב
הארגונים מוחים: אין לנו תקציב | צילום: איתי עמיקם, חדשות 2

משרד התיירות הכריז בימים האחרונים על קמפיין תיירות גאה לקראת מצעד הגאווה, ובין היתר הוחלט לצבוע מטוס ישראלי בצבעי הגאווה - ובאמצעותו יגיעו תיירים גאים רבים מכל העולם. עלות כל הקמפיין התדמיתי, כך לטענת המשרד, היא 11 מיליון שקלים.

מנגד, תקציבם השנתי של כל הארגונים הגאים בישראל עומד על כמיליון וחצי שקלים בלבד. בארגונים הגאים זועמים על חלוקת המשאבים ומאיימים לבטל את המצעד, כך שלמעשה לא יהיה תוקף לכל הקמפיין התיירותי היקר.

מחבר מועצת העיר תל אביב, יניב ויצמן, נמסר בתגובה: "יש כעס כרגע בקהילה והמצעד הוא מסורת משותפת של העירייה ושל הקהילה. אנחנו קשובים לקולות הקהילה ובוחנים כל אופציה".

מחברת מועצת העיר תל אביב, אפרת טולקובסקי, נמסר בתגובה: "הקהילה מאוד כועסת. יש הרבה קולות שקוראים לשנות את הפורמט ולצעוד בצורה אחרת כדי להביע את המחאה, והארגונים יחליטו בסוף איך הם משתלבים באירוע. זה יקבע איך ייראה האירוע".