שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב הערב בנימה כמעט מבודחת לדברים הקשים שנאמרו נגדו במהלך הפגנת התמיכה בחייל שירה במחבל המנוטרל בחברון אלאור עזריה. בחשבון הטוויטר שלו הוא התייחס למפגינים ששרו "בוגי זה שם של כלב", ככל הנראה בהטעמה הלא נכונה, וצייץ: "רק לחדד - זה לא בּוּגי, זה בּוֹגי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות דבריו של מנחה העצרת, שדרן הטלוויזיה שרון גל, שאמר כי מטרתה היא להביע תמיכה בחייל, ולא לצאת נגד צה"ל והרמטכ"ל איזנקוט, בקרב משתתפי האירוע נשמעו גם קריאות קשות. גל עלה לבמה לקול קריאות "מוחמד מת" ו"בוגי תתפטר" מצד הקהל. 

לעצרת בכיכר הגיעו כמה אלפים בודדים, בעוד שהמארגנים ציפו לעשרות אלפים. בין המפגינים היו גם פעילי ימין ואנשי ארגון להב"ה שקראו קריאות גזעניות כמו "מוות לערבים", "מוות לשמאלנים" ו"שיישרף להם הכפר". במהלך האירוע הותקף צלם של ארגון "בצלם" על ידי כמה מהמפגינים בעצרת וחולץ מהמקום. המשטרה נערכה בכוחות מוגברים מחשש לאירוע ביטחוני או הפרות סדר מצד באי העצרת.

הפגנת התמיכה שהפכה למפגן של שנאה (צילום: טוויטר)
הציוץ של יעלון בטוויטר | צילום: טוויטר

"בוגי זה בשבילם שם של כלב", כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "בוגי. האיש שנפצע וסיכן את חייו למען מדינת ישראל פעמים רבות כל כך. האיש שהסתכל למוות בעיניים". הרצוג הוסיף כי "מעשיהו זה שם של כלא, וכדאי שאלה שצולמו ותועדו מאיימים, מכים, מבזים את צה"ל, מפקדיו ומוסדות המדינה בכתבה הכואבת ששודרה בערוץ 2 יגיעו לשם עכשיו ומיד לפני שבוגי יהפוך לשם של כיכר".