מריאן מילר מוכרת אולי כאמו של הקומיקאי והיוצר אדיר מילר, אבל דווקא היא זו שנמצאת בימים האחרונים על הבמה. 73 שנים לאחר מותו, מוציאה מריאן, ניצולת שואה בעצמה, את ספר שיריו של גבינ'קה, בן דודה שנרצח על ידי הנאצים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הוריה של מריאן השאירו לה בקשה אחת, להוציא לאור את ספר השירים שכתב בן דודה גאבור. "אמרתי אני לא אלך מפה עד שהספר הזה יראה אור", היא מספרת בהתרגשות. השירים נכתבו בפתקים בכתב יד. מריאן אספה את הפתקים וכרכה אותם לכדי ספר שירים.

יותר מ-70 שנה אחרי שנכתבו השירים, המוסיקאי טל סונדק נתקל בשיר "בכל זאת אינני נפרד" והחליט להלחין את השיר. "זה היה הרגע המאושר בחיי" משחזרת מריאן. "הוא אמר לי שהוא זמר ושהוא רוצה רשות להלחין את השירים של בן הדוד שלך, התאפקתי שלא לצעוק מהתרגשות".

מריאן סיפרה כיצד אמה הצליחה להציל את עצמה ואת בתה מהנאצים בזכות טבעת שהביאה לאחד החיילים הגרמנים. "היום אני יכולה לספר שאמא שלי הסתכלה על אדיר כמה ימים לפני מותה ואמרה: 'אדיר, אתה התשובה שלי להיטלר'".

הערב, ביחד עם טל סונדק וסימפונט רעננה, נערך קונצרט שלם משיריו של המשורר, הילד גובאר. "השירים שלו אחרי 70 שנה קמים לתחייה", מספרת מריאן בהתרגשות. "אלו שבשמיים, כולל הוא, מחייכים עכשיו". האלבום המלא של טל סונדק |בכל זאת אינני נפרד" ייצא בראש השנה.