משפחות החללים בניסיון של הרגע האחרון להשפיע על ההסכם עם טורקיה: הוריהם של סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל כינסו לפנות ערב (שני) מסיבת עיתונאים במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בקריאה לנתניהו ולחברי הקבינט להתנות את ההסכם בהחזרת גופות ילדיהם לישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבר שנתיים אנחנו מקבלים הבטחות מראש הממשלה וכנראה שאנחנו צריכים להחריף את המאבק", אמר הרצל שאול, אביו של אורון. "זה הפתרון במדינה שלנו, רק צעקות וגישה חזקה יחזירו את הבנים הביתה. ראש הממשלה תמיד מבטיח לי ואני תמיד יוצא מאוכזב. הוא לא עושה חשבון למשפחות השכולות".

אורון שאול, הדר גולדין (צילום: חדשות)
אורון שאול והדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"לצערי הרב המדינה לא עמדה בהבטחה שלה למשפחות", הוסיפה זהבה שאול, אמו של אורון. "ההסכם אוטוטו נחתם ואם הקבינט יאשר אותו, אני לא יודעת מתי נראה את אורון ואת הדר. אני זקוקה לתמיכה של כל בית ישראל כדי שראש הממשלה יידע שכולכם איתנו. לא ייתכן ששלחו אותם לקרב ולא יודעים להחזיר אותם. זו תעודת עניות לממשלה, לשר הביטחון. כך לא מנהלים מדינה".

"שתי המשפחות קיבלו מראש הממשלה הבטחה שהוא חזר עליה כמה וכמה פעמים - שבכל מקרה של משא ומתן שקשור לעזה, יתנו את הנושא בהחזרת הבנים", אמר שמחה גולדין, אביו של הדר. "ביום חמישי בערב ראש הממשלה צלצל למשפחות לספר על ההסכם המתגבש והתברר לנו שהסעיף הזה איננו".

מאהל המחאה בירושלים (צילום: חדשות 2)
מאהל המחאה בירושלים | צילום: חדשות 2

"מבחינתנו צוק איתן לא הסתיים, שני חיילים נשארו מאחור", הוסיפה לאה גולדין, אמו של הדר. "הופר הערך העליון של מדינת ישראל וצה"ל - לא להשאיר חיילים מאחור. הדר ואורון עדיין נמצאים בידי חמאס. אנחנו בעד ההסכם אבל צריך להביא את הבנים. אם זה לא ייכנס כתנאי - זה לא יקרה".

"יש לנו הרבה הבטחות של הממשלה, אבל מבחינתנו מבחן התוצאה זה הדבר ועכשיו יש לפנינו מקרה מבחן ראשון מאז צוק איתן", ציינה. "אנחנו סומכים על חברי הקבינט, שלכולם יש ילדים ונכדים. חמאס חייב לשלם על עצם החטיפה והחזרת הבנים. חיילי צה"ל מוכרחים לדעת שיחזירו אותם בכל מחיר".

יו"ר הכנסת עם בני המשפחה (צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי)
משפחות החללים נפגשו עם יו"ר הכנסת | צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

לפנות ערב הגיעו למאהל המחאה גם בני משפחות של חללי צוק איתן כדי לחזק את משפחות שאול וגולדין. "באנו להביע תמיכה במשפחות, הכאב שלהם הוא הכאב שלנו", אמר אילן שגיא, אביו של ארז שגיא ז"ל. "אנחנו מאמינים שכמו שממשלת ישראל ידעה לשלוח אותם למלחמה, היא תדע להחזיר אותם. לא ייתכן שהממשלה מחלקת פרסים לחמאס בזמן שאנחנו נאבקים על קיומנו".