רעייתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין, נחמה, נפגשה היום (רביעי) עם חיילות בודדות המשרתות כלוחמות בצה"ל, והפתיעה אותן במפגש עם הוריהן שהגיעו לחגוג איתן את חג הפסח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אל המפגש הגיעו לבנה ביטון שעלתה מצרפת ומשרתת כלוחמת איסוף קרבי, חיה ווינטרפל שעלתה מקנדה ומשרתת כחובשת קרבית, אלישבע רובינשטיין שעלתה מהולנד ומשרתת כמפקדת קורס, טל דובר שעלתה מפלורידה ומשרתת כלוחמת בגדוד "אריות הירדן", ויעל צוברה שעלתה משוודיה ומשרתת בהכשרת הלוחמים של מחווה אלון.

בסיום שיחה קצרה עם רעיית הנשיא, נפתחה הדלת ואל החדר נכנסו הורי הלוחמות, שאותם לא פגשו זמן רב. הלוחמות המופתעות קפצו ממקומן בהתרגשות והתחבקו עם ההורים שהגיעו לחוג עמן את ליל הסדר.

"נשים אמיצות" (צילום: תומר רייכמן/לע"מ)
"נשים אמיצות" | צילום: תומר רייכמן/לע"מ

"כאמא, אני יכולה לדמיין מה אתן מרגישות וגם כיצד מרגישים ההורים שלכן, שעשו את כל הדרך לכאן מעבר לים", אמרה ריבלין למשפחות. "להיות חיילת זה לא תמיד קל - ועוד יותר קשה להיות חיילת בודדה. להיות רחוקה מהבית, מהמשפחה, מהמקום המוכר".

רעיית הנשיא דיברה על החוויה האישית שלה כאם לחיילים וסיפרה: "אני זוכרת את ההכנות לקראת ההגעה הביתה של הילדים, החיילים שלי, אחרי שבוע בו שהו בצבא. דווקא בגלל זה אני מעריכה כל כך את הבחירה שלכן, את המסירות שלכן. אתן, בעיניי, נשים אמיצות".