גל חום של פעם בעשור: טמפרטורות גבוהות במיוחד נמדדו היום (ראשון) בכל רחבי הארץ - והיום הזה כבר שובר שיאים. בעיר החמה בישראל, אילת, נמדדו היום 46 מעלות - ומדובר בשיא של כל הזמנים לתקופה זו של השנה - חודש מאי. מדובר בשיא שנשבר לאחר 36 שנה: ביולי 1980 נמדדו באילת 45.2 מעלות.

לעדכונים נוספים ושליחת העדכונים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במקומות נוספים בארץ חצו הטמפרטורות את רף ה-40 מעלות: בגלגל שבבקעת הירדן נמדדו גם כן 46 מעלות - אולם לא מדובר בשיא הטמפרטורות באזור שנחשב לאחד החמים בישראל, בחפץ חיים ובעין גדי נמדדו 44 מעלות, בשדרות ובבאר שבע 43, בחיפה נמדדו 41 מעלות, בתל אביב נסקה הטמפרטורה ל-40, בקצרין 39, בירושלים 36, בצפת 34 ובחרמון הצונן רק 24 מעלות.

ים, חוף ים, רחצה (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות)
היו מי שבחרו להצטנן בים | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות

בחברת החשמל דיווחו על שבירת שיא משלהם: היום בשעה 15:26 נרשם שיא הצריכה של כל הזמנים לחודש מאי ועמד על 11,349 מגוואט. השיא הקודם של חודש מאי נרשם ב-27 במאי 2015, אז עמד הביקוש לחשמל על 11,332 מגוואט.

בכיר בכבאות עוכב לחקירה, ארכיון (צילום: דוברת כבאות נתניה)
השריפה ליד כפר יונה | צילום: דוברת כבאות נתניהבשעת השיא 76 אחוזים מייצור החשמל נעשה על ידי חברת החשמל ו-24 אחוזים על ידי יצרנים פרטיים. בשל מזג האוויר, חברת החשמל לא תבצע מחר עבודות יזומות המצריכות הפסקת אספקה ללקוחות וכן, על פי הסיכום בין יו"ר חברת החשמל ושר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, לא ינותקו לקוחות חייבים.

השריפה בבסיס סמוך לכפר יונה (צילום: דוברת כבאות נתניה)
השריפה בבסיס סמוך לכפר יונה | צילום: דוברת כבאות נתניה

הטמפרטורות הגבוהות גרמו למזגנים ולשלל אמצעי קירור נוספים לעבוד שעות נוספות ושריפות רבות פרצו ברחבי הארץ. כביש 444 באזור צומת צור יגאל נחסם לתנועה לדרום עקב שריפה שפרצה במקום, סמוך ליישוב שדי חמד. בנוסף, תשעה צוותי כיבוי פעלו לכיבוי שריפת קוצים ועצים גדולה במחנה 21, סמוך לכפר יונה.

שריפת קוצים בצפון הכנרת, היום (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
שריפת קוצים בצפון הכנרת, היום | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
שריפת קוצים (ארכיון) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
שריפת קוצים בצפון הכנרת, היום | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפוןבמקום ישנה מעורבות של גגות אסבסט המעורבים בשריפה וניתנה הנחיית הסתגרות לשכונת אלונים ביישוב, כמו כן קיימת מעורבות של תחמושת. צוותי הכיבוי הצליחו למנוע התפשטות האש לעבר בונקרים ומבנים צבאיים אחרים‎.