צילום: אילוסטרציה. למצולמים בסרטון אין קשר לידיעה

מ', בת שש וחצי הסובלת מבעיות תקשורתיות, לומדת בגן לחינוך מיוחד, "הפרחים", הממוקם בבית החולים לבריאות הנפש גהה בפתח תקווה. בתקופה האחרונה סיפר אביה כי בתו התלוננה על מקרים של אלימות מילולית מצד הצוות החינוכי בגן. תחילה הוא התקשה להאמין למשמע אוזניו, אך עד מהרה התברר לו כי יש ממש בדברים. הוא שלח את בתו עם מכשיר הקלטה לגן - ונחרד לגלות את הממצאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברברית, אני אשים לך אזיקים", נשמעה אחת הגננות במקום כשהיא מדברת בבוטות אל אחת הילדות. "תסתכלי אל הקיר", היא נשמעה מצווה עליה. "את סיימת לאכול. תלמדי לא לצחוק מכל דבר. ממש חיה בסרט, ממש מפונקת. תיזהרי. את לא מקבלת בקבוק יותר. שבי".

"אני לא מאמין שזה מה שקרה", אמר א', אביה של מ'. "זה אמור להיות גן שאמור לתת תמיכה נפשית ורגשית לילדים שצריכים את זה. זה גן מיוחד ודווקא במקום הזה הבת שלי קיבלה את הטראומה שלה".

בהקלטות ניתן גם לשמוע את מ' כשהיא דופקת בדלת ומתחננת שיכניסו אותה לגן, זאת לאחר שהגננות נעלו אותה מחוצה לו. לטענת אביה של מ' הגננות נהגו לצבוט אותה ולצרוח עליה לעתים תכופות.

מהמרכז לבריאות הנפש גהה נמסר בתגובה: "גן הפרחים בבית החולים שייך למשרד החינוך והרשות המקומית ומנוהל על ידם. מרגע קבלת תלונתם של ההורים דיווחה הנהלת בית החולים כמקובל לפקידת סעד לבדיקת הטענות. בתום שיחה אשר ערך עם האם הבוקר, זימן מידית מנהל בית החולים את המפקחת של משרד החינוך והממונה על החינוך המיוחד מהרשות המקומית, שעובדי הגן מועסקים על ידם, במטרה להאיץ כמה שניתן את בדיקת התלונה ובמקביל עדכן את משטרת פתח תקווה. בית החולים פעל על פי כל הנהלים ודיווח באופן רשמי לכל הגורמים הרלוונטיים על התלונה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא, לרבות בדיקת הקלטות, נמצא בחקירת המשטרה. עד לגמר החקירה הוצע להורים להעביר את ילדם לגן אחר. המפקחת על הגן מטעם משרד החינוך, ביחד עם הגורמים המקצועיים בעירייה ובמשרד הבריאות, מלווים באופן מלא את ההורים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המשרד קיבל לידיו את כל החומר הרלוונטי למקרה זה. המשרד יבדוק את התלונה ויפעל בהתאם".