על רקע משבר הדיור, צעירים המגיעים לתל אביב מוכנים להיכנס לדירות קטנות וישנות ולהוציא ממיטב כספם - רק כדי לחוות מקרוב את העיר הגדולה. בחיפוש באחת מקבוצות השכרת הדירות בפייסבוק נתקלנו בדירה להשכרה, חדר יותר נכון, שמשהו בה, בתקרה שלה ובמחיר שביקשו עליה נראו קצת מוזר. 3,200 שקלים בחודש לא כולל חשבונות על דירת חדר בגודל 30 מטר ברחוב יהודה הלוי בתל אביב -חייבים לראות כדי להאמין. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר מהמדרגות הצרות שמובילות אל עליית הגג ניתן להבין שדירת החדר לא מצדיקה את המחיר שמבקשים עליה. "מרוהטת קומפלט" הובטח במודעה ואומנם יש בה מיטה וספה, אך החלל המוצע הוא ללא חלונות והאוויר היחיד שנכנס הוא מפתח בתקרה. ועם כבר על תקרה מדברים - אין בטון, לבנים או רעפים, רק במבוק שמכסה את שכבת האלומיניום בגג. בנוסף, הגג שאמור להיות מחובר לקירות, נשען על קירות שעם דקים ללא בידוד ושתי המנורות שמאירות את החדר מקולקלות, אבל מהגג השקוף נכנס הרבה אור.

אין חלונות, רק פתח בתקרה (צילום: חדשות 2)
אין חלונות, רק פתח בתקרה | צילום: חדשות 2
המודעה כפי שפורסמה בפייסבוק (צילום: חדשות 2)
המודעה כפי שפורסמה בפייסבוק | צילום: חדשות 2"דירה קצת לא רגילה, אבל כיפית", מציין בעל הדירה בהתלהבות ומפנה אותנו אל השירותים והמקלחת שנמצאים ליד המטבחון, בסמוך לפיר המדרגות המוביל אל החדר שמחובר למיטת השינה ולסלון. לחברים בקבוצת הפייסבוק שבה פורסמה המודעה זה הרגיש כמו בדיחה ורובם חשבו שמדובר בעבודת פוטושופ או שמישהו מנסה להזכיר להם את יום השואה. אנחנו גילינו שזאת המציאות שעולה על כל דמיון.