אלי אבוטבול (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
אלי אבוטבול (ארכיון) | צילום: חדשות 2

אלי אבוטבול, ראש מועצת זכרון יעקב הודיע הערב (ראשון) על החלטתו להתפטר מתפקידו. בשבוע שעבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את אבוטבול בגין חשד לאיומים ועבירות נוספות, בין השאר בעקבות הקלטות שנחשפו בתחקיר בחדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מממצאי החקירה נגד אבוטבול העלו חשד כי איים על איש עסקים שיפגע בו באמצעות מניעת קידום ענייניו על רקע התנגדותו לפרוייקט שהמועצה קידמה. בתחקיר שפורסם על ידי כתבנו חיים ריבלין נחשפה הקלטה של אבוטבול בשיחת ועידה יחד עם יזם נדל"ן מקומי כשהוא מאיים על בעל מלון שהביע התנגדותו למיזם בנייה באזור.

אבוטבול, לא חסך במילים כדי להסביר לבעל המלון את הטעות שעשה כשהתנגד לפרויקט הנדל"ן. "כל עוד זה המשמרת שלי, ובעזרת השם היא תימשך עוד הרבה שנים, אתה אליי לא תיכנס למועצה המקומית", אמר ראש המועצה. "אתה אליי לא תגיש שום תכניות, אני לא אאשר לך שום תכניות ואני לא אקדם לך שום תכניות. אתה תהיה תקוע".

"חויתי בשנה האחרונה שיימינג מכוער, רדיפה בלתי נתפסת של דמויות אנונימיות ברשתות החברתיות", כתב אבוטבול הערב בעמוד הפייסבוק שלו. "גיליתי כמה רוע יש בבני אדם וצרות עין שהופכת אנשים למפלצות אדם ועל אף המחיר הקשה המשכתי בשליחותי". הוא אף התייחס להקלטות שהובאו בתחקיר: "התבטאתי בכעס על בגידתו של בעל המלון באמון והפרת הסכמים שהוא חתום עליהם על כך שלא יתנגד לפרויקט לזוגות צעירים בני המושבה. במקביל, כשאני סייעתי לו לקדם את הרחבת המלון שלו הוא פעל מאחורי גבי לסכל את הפרויקט של דיור בר השגה".

"מכוח אחריותי - החלטתי להתפטר"

"דיברתי עם בעל המלון מדם ליבי ואכן התבטאתי שכל עוד אני ראש מועצה הוא לא יבנה חדר אחד במלון", הוסיף אבוטבול. "כבר אז התנצלתי על המנגינה וסברתי שזה מאחוריי, לא ראיתי ולא פגשתי את האיש הזה מאז. במשטרה סברו שיש צורך לחקור אותי שכן הוא הגיש תלונה כנגדי בגין איומים לפגוע בעסק שלו. אין לי טענות לשוטרים אשר עשו את עבודתם באופן הוגן אך ההשפלה שחוויתי היתה עצומה".

 "מתוך עולם הערכים שלי ומכוח האחריות המוטלת עלי עקב המציאות אליה נקלעתי החלטתי להודיע לכם בצער רב ובכאב על החלטתי להתפטר מראשות המועצה", הסביר אבוטבול. "שלחתי את מכתב ההתפטרות אל הממונה על המחוז והחל מיום ג׳ הקרוב לא אשרת יותר כראש מועצה וכאיש ציבור".

"לאחר החקירה וההשפלה שעבר ראש המועצה בפרסומים השונים, למרות שלטעמנו לא בוצעה עבירה פלילית, ולמרות התנצלותו, החליט מר אלי אבוטבול להתפטר מתפקידו", אמר פרקליטו של אבוטבול, עורך הדין שרון נהרי. "יש בידינו דוגמאות של מספר רב של תיקים שנסגרו במשטרה לאחר התנצלות, כך שאין לנקוט באפליה ואכיפה בררנית כלפי מר אלי אבוטבול כראש מועצה כאשר מדובר במעשה קל ערך, שלשיטתנו כלל לא מקיים את היסודות לעבירה פלילית".