"בעיות באספקת המים רק לפלסטינים? הן קיימות גם אצל יהודים": מנכ"ל מקורות, שמעון בן חמו, מבהיר היום (שלישי) בשיחה עם חדשות 2 Online כי באזור מסוים בגדה המערבית קיימות בעיות באספקה עקב חוסר בתשתיות מתאימות - וכי הבעיה פוגעת הן באוכלוסיה הפלסטינית והן בזו היהודית. הבוקר דווח בעיתון "הארץ" כי בבתים רבים של פלסטינים בגדה המערבית אין מים זורמים עקב כך שישראל צמצמה את אספקת המים ליישובים אלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בן חמו מכחיש שקיים תעדוף של אוכלוסייה יהודית על פני פלסטינית ומבהיר כי קיים חוסר בתשתיות ביהודה ושומרון שפוגע בשתי האוכלוסיות. לדבריו, בעיות האספקה נובעות כתוצאה ממחסור בתשתיות שלא הונחו בעבר וכי עקב כך, בחברה מתעדפים מים לשתייה על פני מים לחקלאות.  

"ישנם צמצומים באספקת מים ביהודה ושומרון עקב חוסר בתשתיות מספקות שלא הונחו בשנים עברו", מבהיר המנכ"ל, "ניסינו לקדם תשתיות וזה לא אושר בוועדה המשותפת. מה שלא נעשה בעבר פוגע היום באוכלוסייה היהודית והפלסטינית גם בחקלאות - ונוצרת בעיה של אספקת מים והולכתם בעיקר בקיץ".

"הפלסטינים שואבים יותר, זה גם חלק מהבעיה"

לדבריו, התופעה החריפה עקב שימוש יתר של הפלסטינים במים: "הם שאבו שאיבות יתר מאקוויפר ההר וזו גם אחת הסיבות למצוקה. זו אותה מערכת שמשרתת את כולם, ופונים אלינו יהודים וערבים כאחד בגלל בעיות של אספקת מים, אנחנו פשוט מבקשים מכולם לנהל את הצריכה בצורה מושכלת".

הבוקר, כאמור, דווח ב"הארץ" כי ישראל צמצמה באופן ניכר את אספקת המים לעשרות אלפי פלסטינים בגדה המערבית מתחילת החודש - וכי בבתים רבים באזור שכם ובמערב הגדה אין מים כבר יותר משבועיים.