פחות מ-24 שעות לאחר שמטען חבלה התפוצץ בקו 12 של אגד סמוך לשכונת תלפיות בירושלים, תושבי האזור מנסים לחזור לשגרה. למרות החשש הכבד, הם טוענים הבוקר (שלישי) כי מוכרחים להמשיך את החיים כרגיל. "חששתי להגיע לפה הבוקר, אבל אין ברירה פשוט, אין לי מכונית אז עולים לאוטובוס", אומרת סבטלנה בעוד היא ממתינה בתחנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"עכשיו ראיתי קו 12, הסתכלתי היה מלא. אין ברירה - עולים, נוסעים", היא מוסיפה, ומספרת כי הפיגוע אתמול הזכיר לה תקופות קשות יותר בעיר. "אנחנו היינו בתקופה האחרת וזוכרים את כל הדברים האלה וזה היה מפחיד מאוד, גם בשביל הילדים. את הילדים אני לא אשלח באוטובוסים, הילדה כל הזמן איתי, יש לה צהרון וטיולים אבל אני לא שולחת בשום פנים אופן", היא מוסיפה.

ח"כ אייכלר: "זו מדינה יהודית" (צילום: חדשות 2)
"חייבים לחזור לשגרה", עולים לאוטובוס הבו | צילום: חדשות 2

ינון גר בשכונת תלפיות ולוקח כל יום את קו 12 לעבודה. "הדבר הראשון שעבר לי בראש כששמעתי על הפיגוע היה 'אני לא עולה על הקו הזה יותר', אבל הנה אני פה", הוא מספר. "אין מה לעשות זה הקו היחיד שיביא אותי לקניון".

"אנחנו גרים פה באזור, כולם מסביבנו ערבים, יהודים, מוסלמים, אין ממה לחשוש", הוא מסביר. "ישר אחרי הפיגוע אמא שלי התקשרה אלי לבדוק איפה אני, אם אני בסדר, אבל אין מה לעשות זו המציאות".

הפיגוע באוטובוס בירושלים (צילום: עד ראייה)
זירת הפיגוע אתמול | צילום: עד ראייה

גם בר עולה בכל יום על קו 12 בדרך לעבודה, ולכן למרות החשש מהפיגועים היא הגיעה גם הבוקר לתחנה. "אני נוסעת בקו הזה כל יום לעבודה וחוששת מפיגועים", היא מספרת. "אם יחזור המצב למה שהיה אז לא נראה לי שאני אמשיך לעלות על האוטובוס, אני אקנה אוטו".

היא מודה שהתחושות קשות אבל מדגישה כי החיים נמשכים וחייבים להגיע ממקום למקום: "אני תמיד עירנית למה שקורה באוטובוס ואם אני רואה משהו שלא כשורה אני באותו הרגע יורדת ולא נשארת על האוטובוס".

הרש"פ אחראית לפיגועי האינתיפאדה (צילום: חדשות 2)
האוטובוס השרוף, אתמול | צילום: חדשות 2

תמר עלתה הבוקר על קו 12 דווקא בלי חשש, כשהיא מתארת שזו המציאות הירושלמית. "זה דבר שאצל הירושלמים הוא שגרתי, הייתה הפוגה הרבה זמן, עכשיו זה חזר, עוד פעם אבל אין מה לעשות", היא אומרת. "המשפחה אמרה לי להיזהר, אבל זה יכול לקרות בכל קו, אפילו ברכבת, זה לא משנה איפה הם יעשו את זה בכל מצב. את יוצאת מהבית את צריכה להגיד הלוואי שאחזור בשלום הביתה".

"אני לא חוששת, אבל אני ערנית", סיפרה אסתר. "אני אמשיך את החיים שלי כרגיל. זו הארץ שלי, המדינה שלי, ואני אהיה פה בביטחון מלא, הם אלו שצריכים לפחד".