אלחי שטרית ז"ל
אלחי שטרית ז"ל | צילום:

המשפחה השכולה נותרה ללא הזכרונות מבנה: ביום שישי האחרון חדרו פורצים לביתה של משפחת שטרית באשקלון, בזמן שלא היו בבית. הפורצים הגיעו לכל חדרי הבית, גנבו פריטים יקרי ערך והותירו אחריהם בלגן גדול - אלא שבין החפצים שלקחו היו גם זיכרונות מהבן אלחי ז"ל, שנהרג במהלך שירותו הצבאי בהתהפכות ההאמר בו נסע בגליל לפני כשנתיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"גנבו את הבגדים של אלחי מארון הבגדים שלו שהותרנו כמו שהיה, לקחו לו כמעט את כל הבגדים חוץ מהמדים", מספרת אמו מלי בשיחה עם חדשות 2 Online. "לקחו גם את הבשמים שלו, את תעודת הזהות שלו - והכי כואב שגנבו גם את המחשב הנייד שלו שהיו בו תמונות, סרטונים וזיכרונות ממנו".

חדרו של שטרית ז"ל לאחר שנפרץ
חדרו של שטרית ז"ל לאחר שנפרץ | צילום:מאז הפריצה, שמה המשטרה את ידיה על אחד הפורצים, תושב מזרח ירושלים - אלא שהוא מסרב להסגיר את הפורצים הנוספים שהחפצים יקרי הערך נמצאים בידיהם - ובהם גם הזיכרונות מאלחי. "מאוד קשה לנו שלקחו את החפצים האישיים שלו ככה, זה מה שנשאר לנו ממנו. איך נקבל אותם עכשיו בחזרה?", מספרת מלי בכאב.

"רוקנו את ארון הבגדים שלו"
"רוקנו את ארון הבגדים שלו" | צילום:

רב"ט אלחי שטרית ז"ל שירת בחיל ההנדסה הקרבית ונפל בעת מילוי תפקידו ב-3 באפריל 2014, בעודו בן 19. רכב ההאמר בו נסע אלחי עם חיילים נוספים התהפך סמוך לקיבוץ מלכיה שבקרבת גבול לבנון בסיום תרגיל שערכו. שניים מנוסעי הרכב נפצעו ואילו אלחי שנפצע באורח אנוש, מת כעבור זמן קצר מפצעיו.

ממשטרת מרחב לכיש נמסר בתגובה כי בעקבות התלונה שהוגשה נפתחה חקירה ונעצר חשוד אחד בפריצה לבית המשפחה: "המשטרה ממשיכה במאמציה לאתר אחר הפורצים הנוספים והחפצים האישיים של בני המשפחה".