"חם יותר, סובלים יותר". במהלך היום (ראשון) יגיע גל החום לשיאו, ובכמה אזורים צפויות הטמפרטורות לעבור את קו ה-40 מעלות. למרות זאת, ישנם אנשים שעובדים גם בחום הנוראי תוך כדי חלומות על המזגן.

לעדכונים נוספים ושליחת העדכונים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יוסי מורד, נאלץ להתמודד עם החום המעיק סמוך לטאבון, במסגרת עבודתו כאופה במאפיית נעמה שבאור יהודה. "אני אופה לחם כמו שאפו אבותינו לפני כ-400 שנה, שומר על המסורת", סיפר לחדשות 2 Online. "בכדי להעריך כמה חם כאן, צריך להוסיף 360 מעלות לטמפרטורות שנמדדו בחוץ".

ומה הוא עושה בכדי להצטנן? "אני משתמש במים קרים, חושב על מקומות טובים, ובכלל - אנרגיה טובה - זה מה שמחזיק אותי".

מי שעוד נאלץ להתמודד עם טמפרטורה גבוהה דווקא בתוך מבנה, הוא אפרים טחן, ממוסך אפרים שבבני ברק. "היום חם יותר, אז אנחנו סובלים יותר", אמר. לדבריו, בשל מבנהו הפתוח למחצה של המוסך, לא ניתן להפעיל בו מערכות מיזוג אוויר, מה שמקשה על העבודה. "אנחנו שותים הרבה מים, שוטפים את הראש מדי פעם ומכניסים אותו מתחם לזרם של מים קרים".

"סובלים יותר", טחן (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"סובלים יותר", טחן | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"צריכים לעמוד בזמנים"

לעומת אלו השוהים במקומות סגורים לצד התנור או כלי הרכב, ישנם עובדים הנמצאים רוב שעות היום תחת כיפת השמיים, המתמודדים ישירות עם השמש הקופחת. "אני מחפש צל כל הזמן, גם ברמזורים", סיפר מורד ג'ומעה, העובד כשליח באזור בני ברק. "אני מפחד להישרף בשמש, זה שיזוף חזק".

"צל ברמזורים", ג'ומעה (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"צל ברמזורים", ג'ומעה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

גם בצפון נאלצים להתמודד עם החום הכבד. "למרות הטמפרטורות, העבודות נמשכות", סיפרו איתן וויסאם, עובדי "נתיבי ישראל" בפרויקט רכבת העמק באזור עמק יזרעאל. "עובדים כאן למרות החום על מנת לעמוד בלוח הזמנים של הפרויקט. פשוט שותים הרבה, נעזרים בשמשייה ובעיקר שומרים על עצמנו".

"חייבים לעמוד בזמנים" (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"חייבים לעמוד בזמנים" | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

באזור הכינרת, שם צפויות 42 מעלות, נרתם אבי אריש, פקח רשות הכינרת להזהיר את הנופשים במקום. "מטבע הדברים העבודה בחופים מתבצעת גם בימי השרב", אמר. "אז מה עושים? שותים הרבה מים, מחפשים הרבה צל, וכמובן מבקשים מהנופשים בחופים לשמור גם על עצמם".

"מזהירים את הנופשים", אריש (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"מזהירים את הנופשים", אריש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2כשבכל הארץ סובלים מהחום, אי אפשר להתעלם מאלו הנאלצים להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות בדרום הארץ. במושב גילת שבמועצה האזורית מרחבים, מנסה הרפתן יוני דמרי להקל את עומס החום גם על הפרות: "אנחנו מצננים אותם בתהליך של התזת מים ואוורור הרפת בכדי להוריד את חום גופן באופן משמעותי, כדי שיהיה להן חשק לקום ולאכול ובכך להעלות את תפוקת החלב".

"מצננים את הפרות", דמרי (צילום: חדשות 2)
"מצננים את הפרות", דמרי | צילום: חדשות 2