סרבן הגט עודד גז (צילום: חדשות)
נעלם. סרבן הגט עודד גז | צילום: חדשות

חודשיים בלבד לאחר שבית הדין הרבני בירושלים קראו להחרימו, סרבן הגט עודד גז נעלם והפסיק להגיע לדיוני בית הדין. ברבנות חוששים כעת כי אם לא יימצא בהקדם, תיוותר אשתו עגונה לעוד שנים רבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות היעלמותו של גז פנו בהנהלת בתי הדין הרבנים לציבור בבקשת סיוע. "כל היודע על מקום הימצאו, או שפגש אותו במהלך 48 השעות האחרונות, מתבקש לפנות בכל שעה לאגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים בטלפון מספר 050-6094345", נמסר בהודעה רשמית.

בחודש פברואר נקט בית הדין הרבני בירושלים בצעד חריג כשפרסם הודעה לפיה גז, המסרב כבר ארבע שנים להעניק לאשתו גט, חייב לפטור את אשתו ולהעניק לה גט. בהודעה נכתב כי על הקהילה לנדות את האיש עד שיסכים לשחרר את אשתו.

"על כל איש ואשה מישראל, וכל הנלווים אליהם, שלא לשאת ולתת עם הבעל עודד גז", נכתב בהחלטת בית הדין הרבני. "לא לשאול בשלומו, ולא לחלוק לו כבוד כלל, עד אשר יחזור בו מקשיות ערפו וישמע לקול מורים, וייתן גט כריתות לאשתו וישחררה מעגינותה. לאחר מכן נסיר מעליו כל ההגבלות הנ"ל ושב ורפא לו". בית הדין אף נתן רשות לאישה לפרסם את החלטת בית הדין ואת תמונתו של גז. בעקבות כך, כבר עלו כמה פוסטים בפייסבוק עם תמונותיו, ועם קריאה להחרימו בהתאם לפסק הדין.

"לצערי, אנחנו התרענו מההתחלה נגד הפיתרון של השיימינג נגד ד"ר גז על הצורך והחובה במיצוי הליכים אותם החוק מאפשר ובראש ובראשונה שימוש בסנקציית המאסר", אמרה מנכ"לית ארגון מבוי סתום עו"ד בתיה כהנא דרור. "אופציית השיימינג והפייסבוק צריכים להיעשות יחד עם ענישה של מאסר. העלמותו של גז היתה צפויה ויכלה להימנע אם בית הדין היה שולח אותו למאסר ומונע מהאישה את ההמתנה הבלתי נסבלת".

"מצער שבית הדין בוחר שוב ושוב בחוסר אחריות להעמיד את האישה בסיכון ולא לפגוע בבעל הסרבן באמצעות מאסר . אני מקווה כי גז ימצא וחרותה של האישה יוחזר לה עוד לפני חג החרות", הוסיפה כהנא דרור.