מדורת ל"ג בעומר, ארכיון (צילום: אסף אברס, דובר כב"ה מחוז יו"ש)
חוגגים ומזהמים: מדורות ל"ג בעומר | צילום: אסף אברס, דובר כב"ה מחוז יו"ש

ל"ג בעומר: עשרות אלפים ברחבי הארץ צפויים להדליק מדורות בשטחים הפתוחים בערים, לצד אלפים רבים שצפויים לפקוד כל הלילה את קבר רשב"י במירון. לחוגגים הערב צפוי מזג אוויר נוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הערב ינשבו רוחות קלות שייתרמו לא רק לתחושה הנעימה אלא גם לבטיחות, שכן רוחות חזקות מגבירות את הסיכוי להתפשטות אש. בערב הטמפרטורות בחוף יהיו 19-21 מעלות, ובהרים 16-18 מעלות, קריר מעט אך שום דבר שצפוי לקלקל את המדורות.

השנה צפוי מזג אוויר יציב יחסית, ועובדה זאת תקשה על פיזור והרחקת המזהמים. מאחר והאטמוספירה שקטה ורגועה אין רוח שתשא במהירות את הפיח והעשן מהמדורות, ולכן מצפים השנה יהיה זיהום מעט גבוה מהשנים האחרונות, אז נשבו רוחות מזרחיות או מערביות חזקות שנשאו את המזהמים הלאה.

לכן, מהיום בערב צריך לסגור את כל החלונות והדלתות בבתים כדי לא לאפשר למזהמים להיכנס. ביום חמישי בבוקר ריכוזי המזהמים צפויים לרדת והזיהום יחזור בהדרגה לרמתו הרגילה.

במשטרה ובמערך כיבוי האש מתכוננים לל"ג בעומר עם סיורים מוגברים באתרים בהם יודלקו המדורות, כשכבאים ושוטרים יוודאו שהצעירים שומרים על ככלי הבטיחות באש. במשטרת התנועה מתכוננים להילולה במירון, אז צפויים אלפי מאמינים לגדוש את כבישי הגליל העליון ומבקשים מהנהגים להישמע להנחיות המשטרה.