תאונה קשה בצפון ים המלח: גבר נפצע היום (שבת) באורח קשה מאוד, לאחר שהג'יפ שבו נסע הידרדר במדרון באזור נבי מוסא וקיבוץ אלמוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות של יחידת החילוץ מגילות קיבלו את הדיווח על התאונה - ויצאו לחלץ את הנהג שהידרדר. כשהגיעו אליו, הבחינו כי הוא נפגע באורח קשה מאוד בראשו.

הפצוע מטופל בשטח, היום (צילום: נדב זיו. יחלצ מגילות)
הפצוע מטופל בשטח, היום | צילום: נדב זיו. יחלצ מגילות


חובשי היחידה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופועלים לפינויו מהשטח להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

מאז ליל הסדר, יחידת חילוץ מגילות יצאה ל-13 חילוצים - מתוכם בחמישה מקרים הוקפץ מסוק של יחידת החילוץ של חיל האוויר לפינוי.

חג של תאונות רבות מדרום ועד צפון

זוהי לא התאונה הראשונה שמתרחשת באזור במהלך ימי החג: אתמול (שישי) נפצע רוכב אופנוע כבן 30 באורח בינוני עד קשה לאחר שנפל מגובה באזור נחל דרגה בצפון מדבר יהודה. צוות של מתנדבי יחידת החילוץ מגילות הגיע למקום ומסוק צבאי הוזנק לזירת התאונה.

החילוץ בים המלח, הבוקר (צילום: נדב זיו. יחלצ מגילות)
הג'יפ לאחר שהידרדר במדרון, היום | צילום: נדב זיו. יחלצ מגילות

הצוות העניק לפצוע טיפול ראשוני במקום, ופינו אותו באמצעות המסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מפגיעות ושברים בגבו ובבטנו. מבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה, בעת רכיבת שטח בשביל הנועד לנסיעת גי'פים באזור נחל דרגה עילי, פספס הרוכב את השביל ועף מגובה של עשרות מטרים.

פינוי הפצוע, היום (צילום: יחלצ מגילות מחוז ש"י משטרת ישראל)
חילוץ הרוכב, אתמול | צילום: יחלצ מגילות מחוז ש"י משטרת ישראל

יחידת חילוץ גולן חילצה אתמול אישה כבת 30 ממרכז הארץ מנחל ג'ילבון עם חשד לשבר ברגלה. היא הועלתה מהוואדי במסע אלונקות ופונתה באמבולנס לבית החולים זיו בצפת. במקרה אחר, אישה בת 50 שמעדה במהלך טיול בנחל מעלה גלבוע פונתה במסוק לבית החולים רמב"ם לאחר שנפצעה באורח בינוני כשהיא סובלת מחבלת ראש.

תאונות רבות אירעו במהלך ימי החג (צילום: יחלצ מגילות מחוז ש"י משטרת ישראל)
תאונות רבות אירעו במהלך ימי החג | צילום: יחלצ מגילות מחוז ש"י משטרת ישראל

בתוך כך, עם סיום דיון הערכת מצב בראשות מפקד המחוז הצפוני במשטרה ניצב זוהר דביר, הוחלט גם היום על המשך פעילות החיפוש אחר בן ה-21 שנעדר לאחר שהיה מעורב בתאונה בכנרת. אנשי השיטור הימי ומתנדבי יחידת הצוללנים פועלים במקום, בסיוע 100 שוטרי מג"ב.