יממה לאחר שנמצאה גופתו בכנרת הובא היום (חמישי) למנוחות סמ"ר טל קדושים ז"ל, לוחם משמר הגבול שנעלם במימי הכנרת לפני 39 ימים במהלך חול המועד פסח, בעקבות התנגשות בין סירה לאופנוע ים. טל הותיר אחריו הורים, גלית ודניאל ושני אחים , גל וסהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות בני משפחה, חברים ומכרים השתתפו בטקס הלוויה, שהתקיים בבית העלמין הצבאי בטבריה, וליוו את טל ז"ל בדרכו האחרונה. גם רבים מסגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ומשמר הגבול הגיעו ללוות את המשפחה.

"המילים דלות מלתאר את תחושת האובדן שכולנו חשים", ספד המפכ"ל יוחנן דנינו. "טל, מהיום הראשון לא חסכנו כל משאב כדי להביאך למנוחת עולמים. לכם משפחת קדושים אתם היום חלק ממשפחת משטרת ישראל, העובדה ששניים מבני המשפחה בחרו לשרת במג"ב כלוחמים מצביעה על הערכים בהם התברכה המשפחה הנפלאה הזאת, ערכים אותם ספג טל".

גם צמרת המשטרה הגיע לתמוך במשפחה (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
גם צמרת המשטרה הגיע לתמוך במשפחה | צילום: חטיבת דובר המשטרה

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב ספד: "טל, היום הצטרפת באופן רשמי לגדוד הדממה של משמר הגבול, המונה 483 חללים. גדוד אשר איננו מופקד על משימות כמו שמירה או מארבים, אלא על הדבר הבסיסי - המורשת של החיל עליה מחנכים דורות של מפקדים ולוחמים".

טל קדושים התגייס למשמר הגבול בשנת 2013 ושירת כלוחם ביחידת שחר 101 של מג"ב צפון. במהלך חופשת הפסח נפל למים במהלך תאונת שיט והוכרז כנעדר.

בחודש האחרון התקיימו מאמצי חיפוש גדולים שכללו כוחות משטרה רבים, לוחמי משמר הגבול, יחידה לאיתור נעדרים של חיל הים, סיירות שיטור ימי, פרשים, מסוקים, יחידת צוללנים ומתנדבים רבים, גם מטעם בני המשפחה שהגיעו לסייע.