אין תמונה
מקס סלע, ארכיון

מקס סלע (24) משוהם הוא הצעיר הישראלי שנהרג אמש (רביעי) בתאונת האומגה בעיר סנטה תרזה שבפרו. בני משפחתו קיבלו אמש את הבשורה המרה, ומנסים כעת להפציר ברשויות בפרו להקדים ככל האפשר את הליך הטסת גופתו לישראל. "הוא היה מוכשר ואחראי, לא ילד של הרפתקאות", סיפר דודו, מנשה יעקב. הלוויתו תיערך ביום ראשון בשעה 16:00 בבית העלמין האזורי בחדיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 מחוץ לבית המשפחה בשוהם אמר הדוד האבל בצער כי "מקס היה בחור מבריק, הוא יצא לטיול של חצי שנה, הוא ילד של בית ושל משפחה, לא הרפתקן. הוא שמר על קשר ודיבר עם המשפחה כל יום בוואטסאפ ובפייסבוק".

סלע שירת כלוחם בחיל ההנדסה והשתחרר רק לאחרונה משירות קבע. כמו מרבית הצעירים הישראלים הוא יצא לטיול הגדול שלאחר הצבא עם שניים מחבריו הטובים. "הוא בחור מדהים שרק רצה לראות עולם. תמיד עם חיוך על הפנים. ניסה למצוא את הטוב בכל מה שאפשר", סיפר מכר המשפחה. "הוא נסע לטיול בדרום אמריקה רק לפני כמה חודשים".

לאחר מסע ארוך הגיעו שלושת החברים הטובים לעיר קוסקו שבפרו. אתמול נסעו לאתר האומגה "קולה דה מונו", המוכר כאטרקציית תיירות מובילה באזור. מסיבה שאינה ברורה קרסה הרמפה המובילה לאומגה בשעה שסלע עלה עליה. הוא נפל מגובה רב ומותו נקבע לאחר זמן קצר.

אתר התיירות בסנטה תרזה, ארכיון
אתר התיירות בסנטה תרזה, ארכיון | צילום:

בני משפחתו של מקס קיבלו את הבשורה על מותו אתמול בערב, זמן קצר לאחר הנפילה הקטלנית. "הם שבורים לגמרי, הם בוכים הרבה, לא מעכלים", סיפר מכר של המשפחה. חבר נוסף אמר: "הוא היה ילד זהיר ושקול, לא חשבתנו שעלול לקרות משהו כזה".  במשרד החוץ מנסים לסייע ככל הניתן למשפחה. שגרירות ישראל בפרו מתאמת את הטסת גופתו חזרה לישראל.

הליך הטסת הגופה מתעכב זמנית מכיוון שהמקרה נמצא תחת חקירה של משטרת פרו. גם שני חבריו של סלע צפויים להישאר עוד לילה בעיר סנטה תרזה על מנת למסור עדות לחוקרים המקומיים. בבית חב"ד בעיר קוסקו מתכוונים לערוך סעודת חג למטיילים הישראלים שבה יתייחדו עם זכרו של סלע ויזכירו את החשיבות בנקיטת אמצעי זהירות בטיול.

לפני כשנתיים התראיין מקס לאתר זרוע היבשה, שם התייחס לפעילות בית הספר לאב"ך, שבו העביר חלק משירותו, במבצע "עמוד ענן". הוא סיפר על עבודתם של החיילים שעברו בשטחי הכינוס והדריכו את כוחות המילואים כיצד להתגונן מירי הרקטות. "אין לי ספק שהצלנו חיים", הדגיש אז.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי.