ההלוויה בבית אל, אמש (צילום: סוכנות תצפית)
ההלוויה בבית אל, אמש | צילום: סוכנות תצפית

כ-450 בני אדם השתתפו אמש (שני) בהלווייתו של בניה שוקרון בן החמש, שנהרג אתמול (שני) מפגיעת רכב הסעות בבית אל. אביו, מעוז שוקרון, ספד לו: "ה' נתן וה' לקח, בדרך כלל נאמר על אותו אדם, אך אצלנו בא' בחודש ה' נתן לנו בן ובב' בחודש לקח לנו בן אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רב היישוב זלמן מלמד אמר בהלוויה כי "איננו מבינים הכול אך עלינו לקבל כל מה שה' עושה, שהכול לטובה. אנו צריכים ללמוד להיזהר, לנהוג בשיקול דעת". ראש ישיבת אורות האר"י, הרב שיינברג, אמר: "יש קדושים שה' רוצה לידו ואנו לא מבינים". אמו של שוקרון, נטלי, יצאה מבית החולים לאחר לידת האח כדי להגיע להלוויה.

נקבר יום אחרי הולדת אחיו (צילום: סוכנות תצפית)
נקבר יום אחרי הולדת אחיו | צילום: סוכנות תצפית

יום אחד אחרי הולדת אחיו, נפגע אתמול אחר הצהריים שוקרון מאוטובוס הסעות של המועצה האזורית בעת שרכב על קורקינט ברחוב מעגלי הראי"ה. חובשים ופראמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו בזירה.

מחקירה ראשונית עולה כי שוקרון נסע על הקורקינט וככל הנראה חצה את הכביש כשהאוטובוס עבר במקום. הנהג לא הבחין בו ופגע בו בעוצמה. משפחתו של הילד מתגוררת ביישוב ויש לו שלושה אחים.

זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
זירת האירוע | צילום: דוברות המשטרה

9 ילדים נהרגו בתאונות מתחילת 2015

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי מתחילת שנת 2015 נהרגו בתאונות דרכים תשעה ילדים בגילאי 0-14, כשבממוצע נהרגים בכל שנה כ-40 ילדים. 

מנכ"ל עמותת אור ירוק שמואל אבואב אמר כי "מדינת ישראל לא שומרת על הילדים שלה. מדי שנה עשרות ילדים מקפחים את חייהם בתאונות דרכים ותפקיד המדינה הוא להגן עליהם. צריך להעניק לכל ילד שעה שבועית של בטיחות בדרכים ולהטמיע בילדים כבר מגיל צעיר את החשיבות של זהירות בדרכים, נוכל להציל חיים של ילדים רבים".