חברה ישראלית החליטה לעשות מעשה יוצא דופן כדי לצ'פר את עובדיה המצטיינים ולהעניק להם מתנה: לא מארז חגיגי או תלושים, אפילו לא טיסה לחו"ל, אלא מכונית מסוג BMW היישר מהניילונים. אתמול קיבלו חמישה מהעובדים את הרכבים היוקרתיים מסדרה 3 - עם כל התוספות ואפילו גג נפתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בחברת "יוקום תקשורת" אשר מספקת שירותי CALL סנטר לחברות בינלאומיות ומעסיקה אנשי מכירות דוברי אנגלית. כלי הרכב החדישים הוענקו לרגל חגיגות השנה לסניף בקיסריה וניתנו לחמישה עובדים מצטיינים, מתוך 74.

רגעי האושר של העובדים (צילום: אלעד ירקון, יח"צ יוקום תקשורת)
רגעי האושר של העובדים | צילום: אלעד ירקון, יח"צ יוקום תקשורת

אתמול הם כינסו את העובדים וחילקו להם שוקולד, ואז העלו אותם לגג המבנה - שם חשפו את הרכבים המפוארים. רק לאחר מכן התבשרו העובדים המופתעים שהרכבים יועברו אליהם. הסייג היחידי: הוא לא יישאר אצלם לעד - אלא עד שיעזבו, אם יעזבו את החברה בעתיד, כחלק מהסכם ליסינג שביצעה החברה.

אפיק טורי (23) עובד בחברה קרוב לשנה - התקשה להאמין כשראה את הרכב החדש. "בחיים לא חשבתי על זה", הוא סיפר לחדשות 2 Online. "זה מראה כמה לחברה הזאת אכפת מהעובדים שלה, ומבחינתי להישאר בה עד סוף חיי - היא ממש מגשימה לי חלומות".

הפתעה על הגג (צילום: אלעד ירקון, יח"צ יוקום תקשורת)
הפתעה על הגג | צילום: אלעד ירקון, יח"צ יוקום תקשורת

"עשית את הבן שלי מאושר"

לפי מנכ"לית החברה לי אלבז, הם שילמו מקדמה של כ-100 אלף שקלים לכל מכונית, זאת בנוסף לקרוב ל-9,000 שקלים שישלמו על כל אחד מהם כל חודש. היא סיפרה כי מדובר ברעיון של בעלי החברה.

"בשביל העובדים זה היה מאוד מרגש", הוסיפה בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש בחור אחד שפשוט לא נאמין. פתח את הדלת וסגר שוב ושוב, לא תפס את זה. שהם קלטו את זה מרחוק הם לא עיכלו את זה. קיבלתי הודעות עד שתיים בלילה. אמא של אחד האנשים התקשרה ואמרה שעשיתי את הבן שלה מאושר".

בעוד שנה בוודאי יתקיים טקס נוסף לציון עוד שנה לחברה, לא ברור כעת מה יהיה הפרס שיינתן - אבל הציפיות בקרב העובדים בוודאי גבוהות. "הדבר החשוב ביותר בכל עסק הוא המשאב האנושי. טיפוח ושימור עובדים טובים הן מילות המפתח. בעוד שקיימות חברות שלא יודעת להעריך את העובדים שלהם, לנו חשוב להוקיר להם על המוטיבציה, הנאמנות והמסירות הרבה לעבודה", סיכמה אלבז.