כלא, בית סוהר (צילום: רויטרס, חדשות)
האסיר לא שוחרר. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אסיר שמרצה מאסר בבית סוהר שיטה בצפון בגין ניסיון שוד והיה אמור להשתחרר אתמול מהכלא נשאר במאסר, כי חברת בזק טרם התקינה בבית שבו הוא אמור לגור קו טלפון - שיאפשר הפעלת אזיק אלקטרוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסיר מרצה את עונשו בבית הסוהר מאוקטובר 2008. הוא נשפט בגין ניסיון שוד שבוצע לאחר שהשתחרר מצה"ל, שם שירת בגדוד הסיור הבדואי ואף זכה לאות השירות המבצעי ואות מלחמת לבנון השנייה.

במרס האחרון קבעה ועדת השחרורים כי הנטייה היא לקצר את מאסרו ולשחררו לשיקום במסגרת תכנית של הרשות לשיקום האסיר. לפני כיומיים המליצה הרשות לשיקום האסיר לשחררו, אך לעכב את השחרור עד להתקנת קו בזק שיאפשר איזוק אלקטרוני.

מדובר באזיק שמרכיבים על הרגל ומתריע ברגע שאסיר ברישיון יוצא מהבית. האזיק משדר אך ורק באמצעות תשתית אלחוטית של חברת בזק. אתמול, קבעה ועדת השחרורים כי לא ניתן להורות על שחרורו כל עוד לא הותקן קו הטלפון.

עו"ד אור שפירו (צילום: חדשות 2)
עו"ד שפירו-סער | צילום: חדשות 2

"בשל המחדל נדרשות דחיות חוזרות ונשנות"

משפחתו של האסיר ניסתה להשיג את נציגי בזק כדי שטכנאים של החברה יבצעו את ההתקנה בשל היעדר תשתית. לדברי עורכת דינו של האסיר, אור שפירו-סער, נעשו ניסיונות רבים לתיאום התקנת הקו, אך טכנאי בזק לא הגיע למקום, אלא רק לאחר התערבותה. לטענתה, גם לאחר ביקורו במקום ההתקנה טרם הושלמה.

"לא ייתכן כי בשל מחדלי בזק נדרשות דחיות חוזרות ונשנות", אמרה עורכת הדין שפירו-סער. "על בזק לספק שירות ללקוחותיה באופן שוויוני, בכל רחבי הארץ, ואני מקווה כי נושא זה יבוא על פתרונו בהקדם".

מבזק נמסר בתגובה: "המקרה ידוע ומטופל בבזק אשר עושה כל שביכולתה על מנת לקדם את העניין וכבר בתחילת השבוע הבא יותקן הקו".