כיממה לאחר פרסום הדוח השנתי על מצבם של ניצולי השואה בישראל, לפיו חלה הרעה משמעותית במצבם הכלכלי, סטודנט עם שיתוק מוחין פרסם סרטון המדגיש את הדחיפות שבמתן עזרה לקשישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון נוצר על ידי אלדר יוסיפוב, סטודנט לקופירייטינג במכללת ACC על שם תרצה גרנות. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר יוסיפוב כי הכל החל במסע לפולין בו לקח חלק. "לפני עשר שנים הייתי במסע בפולין וכל מה שראיתי שם השפיע עליי עמוקות", הסביר יוסיפוב.

הסרטון, שממחיש את הזמן האוזל במהירות עבור הניצולים, מפנה לבסוף את הגולשים לעמוד הפייסבוק של עמותת "אביב לניצולי השואה", הפועלת מזה שמונה שנים במטרה להעניק סיוע במיצוי מכלול הזכויות המגיעות לניצולי השואה על פי חוק - ללא תשלום.

הקמפיין מזמין את הגולשים לשנות את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק ליד צהובה, לאות הזדהות עם ניצולי השואה. עד כה הצטרפו לקמפיין היד הצהובה ידוענים כמו בר רפאלי, אייל קיציס, חברי כנסת וראשי ערים.

"אם אצליח לשנות, אין מאושר ממני"

לדבריו, כשהציע את הרעיון למורים במערכת החינוך, הם קישרו אותו אל חברת ההפקה Video kapish שהייתה אחראית על הבימוי, העריכה וההפקה - הכל בהתנדבות. "תמיד רציתי לעשות משהו בנושא הזה, לעזור איכשהו לאלה שנשארו בחיים, הסרטון הוא התוצר של השאיפה הזו", הוסיף יוסיפוב.

"המצב שלי, כמשותק, יכול להוות מכשול עבור אנשים מסוימים אבל לא בשבילי", הוא מציין. "אני נולדתי לתוך זה וזה חלק ממני. תקשרתי עם הצוות באמצעות אייפד מדבר ומחשב עליו כתבתי".

"אני מקווה מאד שהסרטון יעורר אנשים לפני שיהיה מאוחר מדיי", אמר יוסיפוב. "אם אני בתור איש קריאטיב אצליח לשנות את העולם, אפילו מלמטה, אין מאושר ממני".