אסון בהלוויית הרב בבני ברק (צילום: דוברות מד"א)
הדוחק בהלוויה היה רב | צילום: דוברות מד"א

אסון בלווייה: צעיר כבן 27 נהרג ושלושה בני אדם נוספים נפגעו באורח קשה במהלך מסע הלווייתו של הרב שמואל וואזנר ז"ל, שנערכה הלילה (ראשון) בבני ברק. בין הנפגעים גם נער כבן 14. על פי הערכות המשטרה, בהלוויה של וואזנר - שכונה "פוסק הדור" והלך לעולמו בגיל 102 - השתתפו כ-100 אלף איש והדוחק היה רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסע ההלוויה יצא בשעה 22:00 מישיבת "חכמי לובלין" שבראשה עמד הרב וואזנר - לבית העלמין "חזון איש" בבני ברק. בעקבות הידיעה על מותו של הרב וואזנר, הגיעו עשרות אלפי בני אדם לאזור, ורחובות רבים בעיר נסגרו לתנועה.

כוחות גדולים של מד"א, הכוללים אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, אבטחו את מסע הלוויה. עם הגעתם של משתתפים נוספים להלוויה, נאלצו הצוותים במקום להעניק טיפול רפואי לעשרות בני אדם שסבלו מהתעלפויות בעקבות הדוחק והצפיפות. מניין הנפגעים בהלווייה הגיע ל-90 בני אדם.

שניים מהנפגעים, בני 27 ו-22, פונו על ידי צוותי מד"א לבתי החולים איכילוב ובילינסון כשהם במצב קשה, תוך כדי פעולות החייאה. כעבור זמן קצר נקבע מותו של אחד הצעירים, שהגיע מחוסר הכרה לבית החולים איכילוב. שני נפגעים נוספים, בני 14 ו-40, פונו לבתי החולים תל השומר ובילינסון עם פגיעות ראש קשות.

הלוויית הרב וואזנר (צילום: משה פרידמן)
נפגעים רבים במסע ההלוויה | צילום: משה פרידמן

מותו של "פוסק הדור"

יוסי ליפשיץ, פרמדיק במד"א, סיפר כי בין ההמון שכב הצעיר בן ה-27, כשהוא מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. "הוא סבל מפגיעות בחזה ובבטן", ציין ליפשיץ. "הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו תוך פעולות החייאה לבית החולים איכילוב".

"כשהגענו לבניין הישיבה ברחוב דסלר הבחנו בהמון", סיפר עמי משארי, חובש בכיר במד"א. "הדרך אל הנפגעים הייתה קשה מאוד. לאחר שפילסנו את הדרך, הגענו לנער כבן 14 בהכרה מעורפלת כשהוא סובל מפגיעת ראש, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית חולים כשהוא מורדם ומונשם".

הרב שמואל הלוי וואזנר נולד בשנת 1913 בווינה, וכונה על ידי חלקים גדולים בציבור החסידי כ"פוסק הדור". הרב עמד במשך שנים ארוכות בראש ישיבת "חכמי לובלין" בבני ברק, אותה גם הקים. הוא נחשב לאחד הפוסקים החשובים ביותר בקרב הציבור החסידי וכן בציבור החרדי. בחודש האחרון אושפז הרב במחלקה הפנימית במרכז הרפואי "מעיני הישועה" ולאחר מכן הועבר לטיפול נמרץ - שם הלך לעולמו בערב החג.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.