כל מי שיצא לו לנהוג בשעות אחר הצהריים בכביש גהה יודע שמדובר בחוויה לא נעימה במיוחד: אחד הכבישים העמוסים בישראל פקוק, והתנועה בו זורמת בקצב צב. הנהגים שישבו אתמול (רביעי) אחר הצהריים במכוניותיהם, בקושי מתקדמים, נדהמו לראות רכב נוסע כמעט ללא הפרעה בכביש - אבל בכיוון ההפוך לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בקטע שבין מחלף גהה למחלף אם המושבות, אחת הנקודות העמוסות ביותר בכבישי הארץ. "לא האמנתי למראה עיני", סיפר ירון גרגי, שצילם את הסרטון שנמסר על ידי עמותת "אור ירוק", לחדשות 2 Online. "נסעתי בכביש 4 אתמול בצהריים וראיתי בקטע שבין ז'בוטינסקי לאם המושבות רכב נוסע נגד הכיוון".

"ככל הנראה זאת הייתה נהגת שפשוט התבלבלה, מלא מכוניות צפרו לה ומשאיות כמעט פגעו בה, זה היה מפחיד מאוד, לא הייתה לה דרך לצאת מהסיטואציה, זה היה פשוט מטורף", אמר. במשטרה קיבלו קריאות מנהגים שחלפו על פניה, ולמרות שנשלחו ניידות של משטרת התנועה לכביש - הן לא הצליחו לאתר את המכונית.

בעמותת אור ירוק הפנו אצבע מאשימה כלפי המשטרה: "התמונות מדברות בעד עצמן, נסיעה נגד כיוון הנסיעה של הנהג היא תוצאה ישירה של חוסר היכולת של המשטרה לאכוף ולהרתיע נהגים מלבצע עבירות תנועה", אמר שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה. לדבריו, "לו היו למשטרה יותר ניידות ויותר שוטרים הייתה אווירה הרתעתית שהייתה מונעת עבירות תנועה מהסוג הזה, שמסכנות את החיים של כולנו בכביש".