"עוד רגע היה יכול להיות אסון": אתמול (שני), בשעה 22:00 בבני ברק, אוטובוס של חברת "קווים" תועד כשהוא עוקף אוטובוס אחר ונוסע בכיוון הנגדי כשבתוכו יש נוסעים, למרות הסכנה ובניגוד לחוק. תיעוד האירוע הגיע לידי חדשות 2 Online, ובעקבות הפנייה החברה הודיעה על בירור משמעתי לנהג והבהירו כי הם רואים את האירוע בחומרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד ניתן לראות את האוטובוס שנסעברחוב עזרא בבני ברק. כשאוטובוס אחר מולו עצר בתחנה, הנהג עבר לכיוון הנגדי ונסע בו במהירות - במקום להמתין מאחורי האוטובוס השני כנהוג בחוק. מיד לאחר העקיפה הגיח רכב אחר באותו נתיב, והתאונה החזיתית נמנעה ברגע האחרון. "היה אוטו בנתיב ההפוך והיה אופנוע ממול, זה ממש מקום מסוכן", אמר אדם שתיעד את האירוע והעביר אותו לעמותת "אור ירוק".

"לא ברור לי איך הוא עושה דבר כזה בחושך, הוא היה צריך לחכות כי עוד רגע וחוסר טיפת מזל זה היה אסון. מדובר באוטובוס של 15 טונות, במהירות כזאת ועם נוסעים? זה פשוט לא הגיוני", הוסיף האזרח.

לפי עמותת "אור ירוק", אוטובוסים מהווים 0.5% מכלי הרכב. למרות זאת הם לוקחים חלק ב-4% מהתאונות קטלניות והקשות, בשל המשקל הרב והגודל של האוטובוס שמגדילים את הסיכון לתאונה קטלנית. "כשנהג מקצועי מתנהג כך בכביש, הוא מסכן את הנוסעים שיושבים באוטובוס ואת משתמשי הדרך האחרים", אמרו בעמותה.

מחברת קווים נמסר בתגובה: "בעקבות הסרטון שהועבר אלינו, תערוך החברה בירור משמעתי עם הנהג. ככלל, קווים רואה בחומרה נהיגה בלתי אחראית מעין זו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני