מהומה פרצה בעת הקרנת סרטו של מוחמד בכרי בכרמיאל: כמה עשרות בני אדם שהגיעו להקרנת הסרט "זהרה" מחו הערב (חמישי) באודיטוריום העירייה, זאת בעקבות מה שהגדירו כ"פרובוקציה לשמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעילי ימין ופעילי אופוזיציה במועצת העיר מחו על הקרנת סרטו של הבמאי העוסק בנושא "הנכבה" במגזר הערבי. הפעילים שרו את התקווה לפני הקרנת הסרט ואף בזמן שהוצג על הבמה בהיכל.

ארגון "שתיל" שארגן את האירוע טען כי יצירת הסרט הינה למעשה צעד בונה אמון בין היודים וערבים. אולם המוחים לא קיבלו את ההסברים שהוצגו על במת ההיכל בטרם ההקרנה. הרוחות באולם התלהטו עוד יותר בעת שבעת הצגת הסרט בוצעה השוואה בין אירועי הנכבה - לשואה. בתום ההקרנה, יצאו המתנגדים מהאולם כשהם עטופים בדגלי ישראל.

הסרט של מוחמד בכרי, "זהרה", מתאר את סיפורה של דודתו של בכרי, שלדבריו נעקרה מכפרה בשנת 48'. בכרי עצמו, לא הגיב לדברי ההתנגדות באולם ולא הביט לעבר האנשים שמחו. אתמול פורסם כי בכרי קיבל איומים על חייו בעקבות הכוונה להקרין את הסרט הערב.

"באנו להשמיע את הקול שלנו"

רפיק בכרי, בנה של גיבורת הסרט זהרה אמר כי "הסרט מוקרן הערב באולם בעיריית כרמיאל, שנמצא על אדמות של ערבים שנעקרו מאדמותיהם בנכבה ב-48'. באנו לכאן להשמיע את הסיפור ואת הקול שלנו". מנגד, המוחים שהיו במקום טענו שהקרנת הסרט הינה צעד פרובוקטיבי שכל כוונתו היא רק לעורר ריבים ושנאה.

מוחמד בכרי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מוחמד בכרי, ארכיון | צילום: חדשות 2

בין האנשים שהגיעו לצפות בסרט היו גם אזרחים יהודים החברים בארגוני שמאל שונים שהביעו הזדהות עם בכרי ועם הסיפור. מחוץ לאולם נכחו עשרות שוטרי יס"מ, וכן שוטרים סמויים שנכנסו לאולם תוך כדי הסרט.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה כי "התקבלה פנייה לקיום אירוע של שותפות בין יהודים לערבים, אך לא עודכנו בדבר הקרנת סרטו של בכרי".