נמצאה גופתו של צעיר כבן 20 שנעדר אחר הצהריים (חמישי) במאגר מים ביישוב בית זית הסמוך לירושלים. כוחות גדולים שפתחו בסריקות אחריו גילו את גופתו, ונראה שהוא טבע למוות במאגר המים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר באירוע קשה מאוד", תיאר חיים אוטמזגין, מפקד זק"א שהיה במקום. "הצוללים של זק"א הוזנקו לזירה תוך דקות מרגע קבלת ההודעה, היות ורצינו להספיק לחפש כשיש אור יום. פרשו מסביב למאגר המים ציוד תאורה, כי זה מקום שמאוד קשה לחיפוש. יש בוץ בעומק של עשרה מטרים וזה מאוד מקשה את החיפושים".

זירת האירוע (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
בית זית, היום | צילום: כבאות והצלה ירושלים

"לאחר כשעתיים של חיפושים מעל ובעומק המים אותרה גופתו", הוסיף אוטמזגין. "לצערי, המקום זכור לנו מלפני שנה כשתלמיד ישיבה טבע למוות. למרות המודעות בשנים האחרונות, עדיין יש לחזור וללמד על הסכנות שיש במקום ללא מציל".

מוקדם יותר הערב סיפר מפקד הכבאות במקום: "לפי דיווח שקיבלנו, נער שגילו עוד לא ידוע נעלם פה בסכר. יחידת חילוץ של כבאות והצלה ירושלים סורקת את המקום ומנסים לאתר אותו".

כוחות גדולים סרקו באזור (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
כוחות גדולים סרקו באזור | צילום: כבאות והצלה ירושלים

ככל הנראה, הנער וחבריו ניסו לשחות מצד אחד של המאגר לצידו השני - לרוחבו. עוד נראה כי אחד מחבריו ניסה לשחות אחריו אך משלא הצליח להגיע אליו - חזר. בחיפושים השתתפו צוללנים, כוחות משטרה גדולים, מתנדבי יחידות החילוץ ומגן דוד אדום.

זירת האירוע, היום (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע, היום | צילום: חדשות 2

בשבוע שעבר חיפשה המשטרה אחר צעיר בן 21 שנעדר בחופי הכנרת. חבריו של הצעיר, תושב הצפון, דיווחו על היעדרותו בזמן ששהו יחד בחוף כורסי, בחופה המזרחי של הימה. כעבור שעות אחדות אותרה גופתו.