מייגן, אחת הטרנסג'נדריות שתועדה בקטטה שפרצה אתמול (שני) בלב קניון עזריאלי, מציגה את גרסתה לאירוע האלים וטוענת כי היא וחברתה הותקפו ללא כל סיבה מלבד מגדרן ונטייתן המינית. את הביקורת הרבה שיש לה היא מפנה כלפי כלל החברה בישראל, שלטענתה אינה מכירה בזכותם של גברים או נשים לשנות את מינם מבלי לחשוף את עצמם לאלימות מילולית ופיזית. "החברה מאוד פרימיטיבית, ולא מקבלים אותנו כי הלכנו עם האמת שלנו עד הסוף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד התקרית נראית מייגן יחד עם חברתה כשהן עומדות במרכז רחבת המזון המהיר שבמרכז עזריאלי וסופגות מהלומות מצד עובדים במקום ומספר עוברי אורח, שחלקם נראים כמי שמנסים בתחילה להפריד בין הנצים. גם לאחר שצפתה בצילום מסרבת מייגן להתנצל על חלקה בתקרית ומבהירה כי נחצו קווים אדומים. "אני מנסה תמיד להתעלם", היא אומרת. "אבל ברגע שזה מגיע למצב של אלימות פיזית כבר אי אפשר היה לספוג את זה יותר".

מלבד התקיפה הפיזית, מעידה מייגן כי כל הופעה שלה בציבור גוררת יחס משפיל ואלימות מילולית מצד הסביבה. "אנחנו חיים במציאות של חברה מאוד פרימיטיבית, טרנסופובית והומופובית", היא אומרת. "לא מקבלים אותנו בגלל מי שאנחנו, בגלל האמת שלנו ובגלל שהלכנו איתה עד הסוף".

למרות הטעם המר שמשאירה בה כל תקרית שכזו, מסרבת מייגן להתנצל על זהותה המינית וקוראת לעודד את הסובלנות כלפי התופעה. "הזכויות שלנו שוות, בדיוק כמו כל אזרח במדינת ישראל", היא מבהירה. "אנחנו כמו כולכם, כולנו בני אדם בסך הכל, ואנחנו לא באים עם האמת שלנו כדי להתפוצץ לכם בפרצוף. ככה נולדנו".

מהנהלת רשת "בורגרס-בר" שסמוך אליה התפתחה הקטטה נמסר: "רשת בורגרס-בר מצרה על האירוע שהתרחש בסניפנו בקניון עזריאלי. אנו מגנים באופן חד משמעי כל אלימות פיזית ומילולית . בהתאם לכך הנהלת בורגרסבר החליטה לקיים ברור עם העובד. אנו נמשיך ונתחקר את נסיבות האירוע ונפעל בהתאם מול רשויות החוק״