המחאה נגד אורנג' ברשת
המחאה נגד אורנג' ברשת | צילום:

"המנכ"ל יחרים? אנחנו נחרים אותו": בחברת פרטנר, המשתמשת במותג אורנג' בישראל, מיהרו אמש (רביעי) להתנער מדברי מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר, שלפיהם היה מסיים את הפעילות בארץ בהקדם האפשרי, אך הלקוחות הישראלים זועמים - ומאיימים. דף הפייסבוק של אורנג' ישראל התמלא בתגובות כועסות ואף הוקם דף מחאה ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבעלים של פרטנר, חיים סבן, הגיב לסערה שהתעוררה והדגיש: "אני גאה להיות בעל השליטה בחברת פרטנר, שהנה חברה בבעלות ישראלית, החוכרת את המותג אורנג'. איומים לא ירתיעו אותי, אמשיך לפעול בישראל ולהוביל את המאבק העולמי למען ישראל".

בחברת פרטנר הבהירו כי "אנו מצרים על דבריו של מנכל פראנס טלקום (אורנג' צרפת) העולמית. ברצוננו להדגיש כי חברת פרטנר הינה חברת ישראלית בבעלות סבן קפיטל גרופ שבבעלות חיים סבן והציבור ואינה בבעלות פראנס טלקום. החברה מחזיקה במותג אורנג מאז 1998, והקשר היחידי ביננו לבין פראנס טלקום הוא המותג בלבד. החברה תמשיך לשרת נאמנה את כל הציבור במדינת ישראל ללא אפליה או אבחנה כלשהי".

stephane richard orange, סטפאן ריצ'ארד (צילום: רויטרס)
המנכ"ל שחולל את הסערה. סטפן רישאר | צילום: רויטרס

אבל בקרב שלושה מיליון הלקוחות הישראלים של פרטנר היו רבים שמיהרו לתקוף את ההתבטאות של מנכ"ל אורנג' העולמית ועמוד הפייסבוק של החברה הוצף בפוסטים מאיימים. "מחרימים את אורנג' - ולא אורנג' מחרימה את ישראל. אין מצב שאשאר עוד יום נוסף בחברתכם", כתב לקוח. "אתם מוזמנים לארוז מזוודות ולטוס מכאן, החל ממחר כבר לא אהיה לקוחה שלכם", כתבה בזעם לקוחה אחרת. "גועל נפש לפרנס אנטישמים".

"איכס. אורנג' עוכרי ישראל בעד החרמת ישראל. כולם להתנתק מהם", קראה לקוחה אחרת שלא חסכה במילים ואמרה בדיוק את מה שהיא חושבת. "מנכ"ל אורנג' העולמית היה מנתק את הקשרים עם ישראל לו היה יכול? לקוחות אורנג' אולי תעזרו לו. נראה שאם הוא היה יכול, הוא היה שם אותנו בים", הוסיפו לקוחות אחרים.

"מקווים שיציפו את מרכזי השירות - ויתנתקו"

"מחר אני מגיע לעמדת השירות ומתנתק. לא מפרנסים את שונאי ישראל", כתב לקוח אחר. "מקווה שמחר כל לקוחות אורנג׳ בארץ יציפו את מרכזי השירות שלהם ופשוט יתנתקו". ובעוד הסערה נמשכת, כבר נפתח בפייסבוק עמודים הקוראים להחרים את החברה - "להחרים את אורנג'" ו"גם אני מתנתק מחר מאורנג'".

"לנוכח השתיקה של הציבור הישראלי, מרשה לעצמו מנכ״ל חברה לצאת נגד מדינת ישראל", סיפר מקים עמוד הפייסבוק "גם אני מתנתק מאורנג'" לחדשות 2 Online. "כבר לא מדובר בארגון כזה או אחר, מדובר במנכ״ל חברת תקשורת ענק, לכן אני חושב שהפעם זו ההדמנות שלנו, הישראלים, להוכיח שמי שמאיים עלינו - יקבל את התשובה עוד לפני שינקוט בצעד ממשי".

פרטנר תאלץ למצוא מותג חדש (צילום: רויטרס)
קריאות לחרם נגד אורנג' | צילום: רויטרס

בנט: "לא צריך להעניש את חברת פרטנר הישראלית"

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי שלחה מכתב דחוף לרישאר, בו הביעה "דאגה עמוקה" מההתבטאויות שיוחסו לו. "הציטוטים שדווחו אינם הולמים חברה גלובלית אחראית כמו אורנג', ואני בטוחה שהם אינם משקפים את עמדות החברה. לכן אני מבקשת ממך להבהיר בהקדם את הסוגיה". "אני פונה אליך בבקשה על מנת שתימנע מלקחת חלק בתעשיית השקרים שתוקפת את ישראל באופן לא הוגן", הוסיפה.

הצהרת מנכ"ל אורנג' העולמית עוררה גם את זעמם של סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן, שקרא ללקוחות הישראלים להתנתק מהחברה. יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הגדיר את האמירה כחוצפה שאין כדוגמתה: "מדובר בחוצפה וצביעות ברמה הגבוהה ביותר. אני לא זוכר שהייתה לו בעיה להרוויח פה כסף ולקבל את מיטב כספי הציבור הישראלי".

שר החינוך נפתלי בנט קרא הערב שלא להחרים את פרטנר בישראל: "מדובר בחברה ישראלית לגמרי. אנחנו בממשלה כעת בוחנים את צעדנו, כאשר אורנג' הבינלאומית היא הכתובת שלנו - ולא פרטנר. לא צריך להעניש את פרטנר הישראלית בגלל התבטאות של מנכ"ל אורנג' הצרפתית".
בהכנת הידיעה השתתפו מתן חצרוני ועופר חדד.