תדליק משואה. אהריש
תדליק משואה ללא מחאה | צילום:

שעות לפני טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, הודיעו אנשי ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) על ביטול הפגנת המחאה המתוכננת נגד השתתפותה של אשת התקשורת הערבייה-ישראלית לוסי אהריש באירוע - וזאת בשל מגבלות שהטילה עליהם במשטרה. כוונת הארגון למחות על הבחירה באהריש להדליק משואה עוררה ביקורת חריפה ביומיים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עקב סתימת הפיות על ידי משטרת ישראל, שנועדה למנוע קיום של מחאה לגיטימית, ביטלנו את ההפגנה מול הטקס", מסרו אנשי הארגון. במשטרת ירושלים אמרו בתגובה כי אישרו לאנשי להב"ה לקיים הפגנה באזור מלון חן - לא הרחק מהר הרצל.

"זה מגוחך, זו סתימת פיות, אין כאן שום שיקול", תקף עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את הארגון, את התנהלות המשטרה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף בן גביר: "חשבנו לפנות לבג"ץ, אבל יש עוד כמה שעות ואנחנו לא בטוחים שהם ידונו בנושא".

בארגון להב"ה הדגישו כי הם ממשיכים לבחון דרכים נוספות להביע את מחאתם על "ההחלטה ההזויה המוזילה את ערך יום העצמאות". גם עו"ד בן גביר אישר את הדברים ואמר: "בנצי (גופשטיין, יושב ראש ארגון להב"ה) יחשוב על פעילויות אחרות נגד לוסי".

בכפוף לשימוע: אישום נגד גופשטיין (צילום: פלאש 90  יונתן סינדר)
"החלטה הזויה". בנצי גופשטיין | צילום: פלאש 90 יונתן סינדר

אהריש: "לא בא לי להתעסק עם זה"

שלשום אמר גופשטיין כי אהריש "אינה ציונית ולא נאמנה למדינת ישראל. יש להצטער שדווקא היא נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות. אם היו בוחרים נציגה של המגזר הערבי שמקבלת שארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי הייתי מבין".

עוד הוסיף פעיל הימין הקיצוני כי "ברגע שבוחרים גברת שדגל המגן דוד איננו דגלה, צה"ל איננו צבאה ונפשה אינה הומיה למשמע התקווה בת שנות אלפיים, אזי יש כאן פספוס אדיר למטרת הדלקת המשואה והעברת המסר דווקא ביום העצמאות".

בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה שלשום אהריש אכזבה מהמחאה נגדה. "אין לי מה להגיד. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית והמשטרה תחליט אם לאפשר הפגנה או לא", אמרה אשת הטלוויזיה. "אני עכשיו בדרך ליום חזרות לקראת הטקס, לחזרה הגנרלית, ולא בא לי להתעסק עם זה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv