סמוך להתנחלות כוכב השחר שבבנימין התקבצו בשעת בוקר לפני כשבועיים מספר רועי צאן פלסטינים, לפחות למראית עין. זמן קצר לאחר שהגיעו הרועים, הגיחו מגבעה סמוכה כמה מתנחלים תושבי האזור, שיצאו משני כלי רכב עימם הגיעו למקום, והחלו להשליך אבנים לעבר רועי הצאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתנחלים תקפו את רועי הצאן מבלי שידעו כי מדובר למעשה במארב, וכי בין הרועים הפלסטינים היו גם שוטרים סמויים שהזעיקו את הכוחות שהמתינו בסמוך. כוחות המשטרה שהיו בקרבת מקום המתינו לביצוע המעצרים עד אשר תועדה תקיפה מצד המתנחלים נגד רועי הצאן. כאשר הושג התיעוד, יצאו השוטרים שהמתינו בסמוך ועצרו את הצעירים כשכבר הוחזקו בידי השוטרים הסמויים.

נגד התוקפים הוגשו כתבי אישום (צילום: חדשות 2)
נגד התוקפים הוגשו כתבי אישום | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום, נער בן 16 הגיע למקום כשהוא רכוב על סוס במטרה לתצפת על רועי הצאן. כאשר איתר את הרועים, יצר הנער קשר עם חבריו וקרא להם להגיע למקום. ברשותם של חלק מהעצורים נמצאו אלות ואמצעי תקיפה נוספים. כתבי אישום הוגשו נגד חמישה מהעצורים בגין עבירות שונות של תקיפה, תקיפה הגורמת חבלה, וניסיון תקיפה ממניעים גזעניים.

פרקליטם של חלק מהנאשמים, עו"ד דוד לוי אמר כי "מדובר בפרובוקציה של המשטרה. זה אירוע שתכליתו היא לא להגן על רועים פלסטינים, אלא לגרום לאנשים להגיע למקום ולעצור את כל מי שהגיע". במשטרה אמרו בתגובה כי "הפעילות בוצעה לאחר מספר אירועים בהם תקפו פעילי ימין רועי צאן ופלסטינים שהתקרבו ליישובים. המשטרה תפעל ביד קשה נגד פורעי חוק".