מובילה קמפיין, זקן
מובילה קמפיין, זקן | צילום:

האסירה המשוחררת זקן תפרסם רהיטים - והרווח יילך למדינה? אתמול (ראשון) פורסם כי שולה זקן, שריצתה עונש מאסר בשל פרשת הולילנד, קיבלה קמפיין לרשת הרהיטים Urban. הפרסומת עוררה סערה ציבורית ושר הביטחון יעלון אף מחה על העסקתה של אסירה משוחררת, אך כעת מתברר כי על פי החוק, הכסף מהקמפיין יכול לעבור לידי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוק חילוט רווחים מפרסומים שעניינם עבירות משנת 2005 קובע שבית המשפט יכול להורות על החרמת הרווחים שתקבל זקן מהפרסומת. בחוק נכתב כי "רווחי העבירה" כוללים רווח מפרסום דבר שעניינו העיקרי עבירה שהפיק או שעתיד להפיק אדם שהורשע בביצוע העבירה, ובמקרה של עבירה כזו "יורה בית משפט מחוזי על חילוטם של רווחי העבירה, כולם או חלקם", כך לשון החוק.

עברה של זקן מהווה חלק משמעותי בקמפיין לרשת הרהיטים, מכיוון שהפרסומת תעסוק במצבה הכלכלי ובמקורות המימון שלה לרהיטים שהיא רוכשת לדירה החדשה של בנה. הצילומים עתידים להתקיים מחר, ואתמול בבוקר הוזמנו כלל אמצעי התקשורת - אך היום התגלה כי סט הצילומים יהיה סגור לעיתונאים "מסיבה טכנית" אך ייתכן שגם בשל הביקורת.

"מתרגשת לקראת הצילומים" | צילום:

הפרסומת בה תככב עדת המדינה נגד אולמרט יצולם מחר, וברשת Urban אומרים כי מדובר בקמפיין הומוריסטי ששם דגש על מצבה הכלכלי של זקן ומערכת היחסים עם בנה, שעבר לדירה חדשה וצריך לרהט את ביתו.לטענת המפרסמים שעומדים מאחורי הקמפיין, הבחירה בזקן אומנם מפתיעה אך תקדם את המסר שמדובר ברשת המציעה רהיטים במחירים אטרקטיביים.

בסטטוס נוקב שפרסם ברשתות החברתיות הביע היום יעלון את מחאתו על הכוונה להפוך את זקן לפרזנטורית, לאחר שהורשעה בשורה של עבירות חמורות. "אין גבול לציניות", כתב שר הביטחון. "קראתי ששולה זקן, עבריינית מורשעת שהייתה חלק משיטה מושחתת, הופכת גיבורת תרבות ותככב בקמפיין פרסומי לצעירים. מישהו כאן השתגע".

בימים האחרונים נערכות החזרות לקראת הצילומים, יחד עם זקן ישתתפו שני שחקנים בתפקיד חוקרי משטרה. "כבר מחר אני בצילומים", אמרה אתמול זקן בשיחה עם חדשות 2 Online. לדבריה, היא נרגשת מאוד מהקריירה החדשה הצפויה לה.