בתיבות הדואר של תושבי קריית ארבע הופצו השבוע פליירים המגנים את מינויו של רופא ערבי במרפאה של קופת חולים מאוחדת בישוב. טרם ברור מי עומד מאחורי הפצת המנשרים, שחלוקתן פורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות", אך לדברי הרופא, ד"ר נאמר חלאד, מדובר אך ורק בגזענות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתקופה האחרונה, בשל מצוקה של רופאים בקופת החולים, החלו לשלב רופאים ערבים במרפאה. בשבוע האחרון התחיל לקבל גם ד"ר חלאד, רופא משפחה, פציינטים, עובדה שלא מצאה חן בעיני חלק מהתושבים, שהפיצו פלייר בתיבות הדואר ובו התייחסות צינית למינוי הרופא.

"קופת חולים מאוחדת כנראה החליטה לחנך את תושבי קריית ארבע הקיצוניים והפנאטים", נכתב במנשר. "בנוסף לרופא במוקד הלילה ולרופא האורטופד, קופת החולים בקריית ארבע גאה להציג רופא משפחה חדש. בקרוב את בטח יחליפו גם את רופא הנשים בדוקטור אחמד טיבי - והכל על מנת ללמד את תושבי קריית ארבע על חשיבות הדו קיום וההתבוללות".

בריאיון שהעניק ל"שש עם עודד בן עמי", מספר הרופא שכבר טיפל בעבר בחולים יהודים בישובים יהודים, כי מעולם לא נתקל בתופעה כזאת של גזענות. "זה לא נעים לי, בטח שזה לא נעים לי", אמר. "אני רופא, התפקיד של רופא זה לעזור. חבר לא חבר, ערבי יהודי זה לא משנה. התפקיד שלי זה רופא, לטפל בכל האנשים. זה גזענים ברור למה הם עושים את זה. אני אתייעץ עם המנהלת ונחליט מה עושים, אני צרך לחשוב על זה".

קופ"ח מאוחדת, ארכיון (צילום: Kobi Gideon / FLASH90)
קופת חולים מאוחדת, ארכיון | צילום: Kobi Gideon / FLASH90

"לקריית ארבע יש בכל מקרה איזשהו ייחוד, וזה סכנת נפשות שיבוא לפה רופא שלא היה בצבא, שלא יודעים מה הסיפור שלו ולא מוכנים שזה יהיה הרופא שיטפל בילדים הקטנים שלהם", ניסה להסביר פעיל הימין ותושב קריית ארבע, בנצי גופשטיין, את הסיבות להתנגדות. "אני יודע שהיה לפני כמה זמן רופא שנסע לדאע"ש, היה רופא בבית"ר שלפני חודש התבטא בצורה גזענית. אני לא חושב שייתנו לאיזה רופא מהגבעות שיהיה באום אל-פאחם, הם לא יהיו מוכנים וגם בקריית ארבע הרבה אנשים לא מוכנים לזה".