מאוד לא נעים לראות שער סגור: בחודש האחרון מתרחש "קרב" על כניסת השבת במודיעין עילית - והכניסה ליישוב נסגרת עוד לפני תחילת השבת. תושבי העיר מודיעין עילית ואורחיהם הופתעו לגלות כי כבר חצי שעה לפני כניסת שבת נמנעה כניסתם לעיר עם רכבם - מכיוון ששערי הכניסה לעיר נסגרו והמעבר ליישוב לא התאפשר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תושבי העיר היו רגילים עם כניסת השבת לעשות את צעדיהם האחרונים בעיר החרדית עם שקיעת השמש, וכך גם הרגילו את אורחיהם שמגיעים עם ציוד רב לשישי שבת. אך בחודש האחרון הופתעו לגלות שחצי שעה לפני כניסת שבת שערי העיר נסגרים, ולא מתאפשרת כניסתם לעיר עם רכבים.

בסרטון ששלח לחדשות 2 Online ינון, תושב העיר שנתקע מחוץ לשערים עם רכבו, נראים כ-40 כלי רכב שממתינים מחוץ לשער ובהם משפחות עם ילדים. עשרות המתינו לאנשים עם רכבים שכבר הצליחו להיכנס ליישוב - ויתנדבו לאסוף אותם ולהסיע אותם אל הבית שבו היו אמורים להתארח. ינון סיפר כי מספר רכבים ניסו את מזלם כשתושבים מתוך העיר יצאו החוצה, ובזמן שהשער נפתח ניסו לעבור עם רכבם - אז לטענתו קפצו המאבטחים של העיר על השערים כדי למנוע את מעברם.

"זאת לא פעם ראשונה שזה קורה", אמר ינון. "מעצבן שלא איכפת להם להשאיר אנשים בחוץ ופשוט עושים מה שבא להם בעיר הזאת". התושב הדגיש: "לא סתם יש זמן מדוייק לכניסת שבת, אין שום סיבה שיגבילו אותנו חצי שעה לפני כן כשאנשים מגיעים עם סירים ותיקים לשישי שבת וצריכים ללכת ברגל בכל העיר".

תגובת עיריית מודיעין עילית טרם התקבלה.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il